آزمون طرح ملی حفظ قرآن کریم در آستارا برگزار شد

آستارا - ایرنا - آزمون طرح ملی حفظ قرآن کریم با شرکت 260 نفر با هدف معرفی برترین حافظان کلام وحی در شهرستان آستارا برگزار شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آستارا غروب پنجشنبه در حاشیه برگزاری این آزمون در آستان امام زادگان ابراهیم و قاسم (ع) این شهرستان به خبرنگار ایرنا گفت: طرح ملی حفظ قرآن با رویکرد فرهنگی و تربیتی به مدت 10 ماه در مساجد، مدارس و آستان امام زادگان ابراهیم و قاسم (ع) آستارا برگزار شد.
جمشید مهدوی با اشاره به اینکه 18 کلاس قرآنی در قالب این طرح ملی در آستارا تشکیل شد، افزود: دانش آموزان مقطع ابتدایی در این مدت با بهره گیری از 12 مربی، جزء 30 قرآن کریم را حفظ کردند.
وی با بیان اینکه آزمون شفاهی این طرح از 20 تا 26 بهمن ماه برگزار شده بود، اضافه کرد: 230 نفر از مجموع شرکت کنندگان در آزمون کتبی حفظ قرآن کریم را دانش آموزان ابتدایی تشکیل می دادند و در حفظ جزء 30 قرآن کریم به رقابت پرداختند و 30 نفر بقیه نیز جوانان و بزرگسالانی بودند که در حفظ جزء های، 10، 15، 20 و کل قرآن به رقابت پرداختند.
وی تصریح کرد: افرادی که در آزمون کتبی، امتیاز بالای 70 کسب کنند، از سازمان اوقاف و امور خیریه گواهینامه مهارت دریافت خواهند کرد.
مهدوی ادامه داد: آشنا شدن اقشار مختلف جامعه به خصوص کودکان و نوجوانان با آیات کتاب آسمانی، زمینه های رشد اخلاقی و شخصیتی آنها را فراهم می کند.
شهرستان آستارا دارای سه موسسه قرآنی فعال است.
بر اساس گزارش دیگری از خبرنگار ایرنا در آستارا ، فرمانده هنگ مرزی آستارا از اجرای طرح مردم یاری با ویزیت رایگان 120 نفر از مرزنشینان، توسط تیم پزشکی مرزبانی در روستاهای این شهرستان خبر داد.
سرهنگ نوذر مرادی عصر پنجشنبه در حاشیه اجرای این طرح در روستای عباس آباد آستارا در جمع خبرنگاران گفت: امروز این طرح به صورت هم زمان در مدارس روستاهای مرزی باغچه سرا، قلعه، خشکه دهنه، عنبران و عباس آباد اجرا شد.
وی افزود: در این طرح با مشارکت اداره بهداشت و درمان هنگ مرزی آستارا، یک تیم پزشکی در فاصله های زمانی مشخص در روستاها حاضر و 120 نفر از مرزنشینان آستارا را به صورت رایگان ویزیت کردند.
وی تصریح کرد: اندازه گیری فشار و قندخون و برگزاری کارگاه آموزشی تغذیه سالم از خدماتی بود که در این برنامه یک روزه به اهالی روستاهای مرزی ارائه شد.
مرادی اضافه کرد: طرح مردم یاری همه ساله در چندین نوبت و به مناسبت های مختلف در مناطق مرزی اجرا می شود و خوشبختانه مورد استقبال مرزنشینان آستارا قرار می گیرد.
وی ادامه داد: به سبب وقوع بحران احتمالی ناشی از برف در غرب استان گیلان، مرزبانان آستارا در پاسگاه های مرزی این شهرستان در آماده باش کامل هستند.
شهرستان آستارا با 86 هزار نفر جمعیت در 200 کیلومتری غرب مرکز گیلان واقع شده و با جمهوری آذربایجان 38 کیلومتر مرز خشکی و 15 کیلومتر مرز آبی دارد.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشاردهنده: کبیری
7105 / 7124 /2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال