گرامیداشت اربعین ارتحال مرحوم آیت الله هاشمی در شهرستان تالش

آستارا - ایرنا - اربعین ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام در آئین های جداگانه ای از سوی مردم، مسئولان و حزب کارگزاران سازندگی در شهرستان تالش گرامی داشته شد.

به گزارش عصر پنجشنبه خبرنگار ایرنا در آئین گرامیداشت اربعین ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی که از سوی حزب کارگزاران سازندگی در سالن شهید مصطفی خمینی تالش برگزار شد، سید مجتبی عرفانی نماینده ادوار تالش در مجلس شورای اسلامی گفت: آیت الله هاشمی به هر منزلتی که دست یافته بود، در سایه قرآن بود و کلام وحی نقش محوری و اساسی در زندگی او داشت.
وی با اشاره به مبارزات طولانی آیت الله هاشمی با رژیم طاغوت افزود: او شخصیتی بود که با تمام وجود در خدمت اسلام بود و با ایثار و از خود گدشتگی در مبارزات حضور یافته و مال و جان خود را در طبق اخلاص گذاشته بود.
وی اظهار کرد: مرحوم هاشمی دارای هوش سیاسی بالایی بود و این امر را در مبارزات قبل از انقلاب و خدمات و حضورش بعد از انقلاب، بارها شاهد بودیم و در تمام پستی بلندی های انقلاب، نقش سازنده ای داشت.
عرفانی ادامه داد: رابطه آیت الله هاشمی و مقام معظم رهبری بی نظیر و نمونه بود و آقای هاشمی حتی پیش از انقلاب اسلامی، حمایت خود را از مقام معظم رهبری نشان داده بود.
همچنین در آئین گرامیداشت اربعین آیت الله هاشمی که امروز با حضور مردم و مسئولان تالش در مسجد امام جعفر صادق (ع) این شهرستان برگزار شد، امام جمعه تالش گفت: هاشمی مجاهدی بود که زحمات زیادی برای انقلاب اسلامی کشید و مبارزات، زندان، شکنجه و مهاجرت های متعدد در روحیه او تاثیری نگذاشته بود و همواره در خدمت انقلاب اسلامی بود.
حجت الاسلام حسین انصاری افزود: مرحوم هاشمی از ارکان انقلاب بود و زحمت های ایشان بر هیچ کسی پوشیده نیست و پیام عمیق مقام معظم رهبری بعد از ارتحال او ، نشان دهنده ارتباط نزدیک ایشان با مرحوم هاشمی بود و خناسان در ایجاد شکاف بین مسئولان نظام ناکام ماندند.
وی با اشاره به برخی رفتارهای جناحی در کشور، افزود: خیلی از کارها را جناحی کرده ایم و این درست نیست و تداوم فعالیت های حزبی، ضرورتی بر جناحی کردن امور مختلف ایجاد نمی کند.
وی اظهار کرد: وطیفه ما حفظ نظام اسلامی است و تحقق آن به حمایت و پیروی از ولایت فقیه وابسته است و اگر اینگونه عمل کنیم، پیروزی از آن ماست.
تلاوت قرآن و اهدای سلام و صلوات بر روح مرحوم آیت الله هاشمی و دیگر علمای اسلام از بخش های دیگر این آئین ها بود.
آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام و یار دیرین انقلاب، امام (ره) و رهبری، شامگاه 19 دی ماه امسال در سن 82 سالگی بر اثر عارضه قلبی در تهران دعوت حق را لبیک گفت و به ملکوت اعلی پیوست.
شهرستان تالش با بیش از 190 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان قرار دارد و سید مجتبی عرفانی نماینده مردم این شهرستان در دوره های اول، دوم و چهارم مجلس شورای اسلامی بوده است.
خبرنگار: سیدجلال سیدمحمدی
7106 / 7124

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال