40 قطعه سهره طلایی به طبیعت آستارا بازگردانده شدند

آستارا - ایرنا - رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا از کشف 40 قطعه پرنده سهره طلایی از شکارچیان متخلف و رهاسازی آنها به آغوش طبیعت خبر داد.

محمدرضا روشنی عصر چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: چهار شکارچی متخلف با وجود ممنوعیت شکار، با استفاده از تور، 40 پرنده سهره طلایی را به صورت زنده شکار کرده بودند و با هوشیاری محیط بانان محیط زیست آستارا شناسایی شدند.
وی اضافه کرد: افراد متخلف با تشکیل پرونده به مقام قضایی معرفی و سهره های صید شده نیز در محوطه پاسگاه محیط بانی بخش لوندویل آستارا به آغوش طبیعت برگردانده شدند.
وی اظهار کرد: به دلیل نگرانی از شیوع احتمالی بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، شکار هر نوع پرنده در شهرستان آستارا ممنوع است.
سهره از راسته گنجشک سانان و از خانواده سهره ییان است و حدود 14 سانتیمتر طول دارد و سرش به رنگ قرمز روشن یا سیاه و سفید و دمش سفید است.
گونه سهره طلایی به دلیل برخورداری از صدای آهنگین و سیمایی زیبا مورد توجه متخلفان است و بعد از زنده گیری، برای نگهداری در قفس به فروش می رسد.
شهرستان آستارا در شمال غرب مرکز استان گیلان واقع شده و به علت داشتن تالاب ها و مناطق جنگلی و جلگه ای از تنوع حیات وحش برخوردار است.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشار : نصراله ابراهیمی
7105 / 7124/6070

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال