صادرات افزون بر 20 تن ماهی از آستارا به روسیه

آستارا - ایرنا - رئیس شبکه دامپزشکی آستارا از صادرات 20 هزار و 148 کیلوگرم انواع ماهیان سردابی و گرمابی از مرز زمینی گمرک این شهرستان به کشور روسیه خبر داد.

بهرام پورضرب روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: این میزان ماهی به شکل منجمد با مجوز اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی و با نظارت شبکه دامپزشکی آستارا به روسیه صادر شد.
وی اضافه کرد: برای نخستین بار در سال جاری، محموله ماهی از مرز زمینی آستارا به خارج از کشور صادر شده و ارزش اقتصادی این میزان ماهی صادر شده ، 241 هزار دلار است.
اداره کل گمرک آستارا در امور واردات و صادرات قطعی، ورود و خروج موقت، تعاونی مرزنشینان، ترانزیت داخلی و خارجی، امور مسافری، مرجوعی، امانت های پستی و قضایی فعالیت می کند و رتبه اول تجارت چمدانی مرزهای زمینی و رتبه نخست صادرات مرزهای شمال کشور را دارد.
شهرستان آستارا با 86 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و در همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و با داشتن 18 کیلومتر ساحل و منابع آبی متعدد، جزو مناطق مستعد پرورش انواع آبزیان به شمار می رود و سالانه 145 تن ماهی سردابی از نوع قزل آلا و 240 تن ماهی گرمابی از نوع فیتوفاک، آمور و بیگ هد از استخرها و آب بندان های این شهرستان استحصال و روانه بازار می شود.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشاردهنده: کبیری
7105 / 7124 / 2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال