امام جمعه آستارا: سبک زندگی فاطمی باید در خانواده ها نهادینه شود

آستارا- ایرنا - امام جمعه شهرستان آستارا گفت: حضرت فاطمه زهرا (س) شایسته ترین الگو برای مسلمانان است و سبک زندگی آن بزرگوار باید الگویی برای خانواده ها باشد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، حجت الاسلام کاظم حافظ نیا روز شنبه در مراسم شهادت دخت نبی مکرم اسلام (ص) در مسجد عباسیه آستارا افزود: حضرت فاطمه (س) به عنوان بانوی آگاه به زمان شناخته شده بودند و با وجود تمام مشغله های اجتماعی و خانوادگی از مسائل و اتفاقات سیاسی غافل نبودند.
وی با اشاره به اینکه یاری رساندن و کمک به رزمندگان اسلام در جنگ با کفار و مشرکان از فعالیت های بانوی دو عالم بود، اضافه کرد: حضرت فاطمه (س) ولایت حضرت علی (ع) را در ادامه امر رسالت پیامبر گرامی اسلام (ص) پذیرفته بود و همواره مطیع امر و دستور ولایت بود.
وی ولایت پذیری آن بانوی بزرگوار را به عنوان یک الگو و سرمشق برای پیروان امت پیامبر (ص) ذکر کرد و افزود: حضرت فاطمه زهرا (س) با وجود بزرگی مقام و جایگاه خود در نزد خداوند، لحظه ای از دستورات حضرت علی (ع) به عنوان امام واجب الاطاعه سرپیچی نکرد.
وی ادامه داد: وظیفه ما در همه حال، عمل کردن به سیره حضرت فاطمه زهرا (س) است و فاطمه (س) پاره تن پیامبر (ص) بود و امروز مسلمانان وظیفه دارند مظلومیت واقعی این بانوی پاکدامن را با شرکت در سوگواری های آن حضرت درک کند.
حجت الاسلام حافظ نیا بیان کرد: ما می توانیم با شناخت درست راه فاطمه (س) جهت زنده نگه داشتن سنت پیامبر اکرم (ص) قدم برداریم و به یقین یکی از راه های آن، باشکوه برگزار کردن ایام فاطمیه به مانند ایام محرم در مساجد و هیات هاست.
عزاداری و ذکر مصیبت حضرت زهرا (س) از بخش های دیگر این آئین بود.
از 23 بهمن تا 12 اسفندماه ایام فاطمیه است.
شهرستان آستارا در غرب استان گیلان و در همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشار : نصراله ابراهیمی
7105 / 7124/6070

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال