مستند زیر بال های کاسپین اثر هنرمند آستارایی در تهران اکران شد

آستارا - ایرنا - رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا از اکران مجموعه مستند زیر بال های کاسپین اثر هنرمند آستارایی در خانه مستند انقلاب اسلامی تهران خبر داد.

ابوطالب جوان روز شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: مجموعه مستند زیر بال های کاسپین در جمع فیلمسازان برجسته کشور نظیر ابراهیم حاتمی کیا به مدت یک روز اکران شد.
وی با اشاره به اینکه این اثر فاخر به سفارش خانه مستند تهران در چهار قسمت 50 دقیقه ای و با موضوع محیط زیست و حیات وحش شمال ایران در سال 94 تولید شده بود، افزود: اوایل سال جاری این فیلم در شبکه های دو و افق و به مدت یک هفته در سینما فلسطین تهران اکران شده بود.
وی توجه به حیات وحش و نقش آنها در چرخه طبیعت را از موارد پرداخته شده در این مستند عنوان کرد و افزود: این فیلم پس از معرفی حیات وحش استان های گیلان، مازندران و گلستان به آسیب هایی که جانداران و زیستگاه های آنان را به خطر انداخته، می پردازد.
به گفته جوان در فیلم زیر بال های کاسپین، مهدی مطهر به عنوان تهیه کننده، بابک مجیدی و معین سنجریان به عنوان تصویربردار، فریبرز آهنین و بابک مجیدی به عنوان تدوینگر، میناخوشخویی به عنوان نویسنده، شهرام پور رستم و جواد یغموری به عنوان مشاور طرح، فاطمه داوودی و میناخوشخویی به عنوان محقق و مهرداد اثیمی به عنوان گوینده حضور دارند.
شهرستان آستارا در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و 400 هنرمند ساماندهی شده دارد.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشاردهنده: کبیری
7105 / 7124 / 2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال