استخر پرورش ماهیان گرمابی و نخستین مرکز آب درمانی در آستارا افتتاح شد

آستارا - ایرنا - به مناسبت دهه مبارک فجر استخر پرورش ماهیان گرمابی و نخستین مرکز آب درمانی آستارا با حضور مردم و مسئولان این شهرستان به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، فرمانده سپاه ناحیه آستارا عصر چهارشنبه در آئین افتتاح استخر پرورش ماهیان گرمابی روستای خانه های آسیاب این شهرستان گفت: این مرکز آبزی پروری با افزون بر 200 میلیون ریال تسهیلات اقتصاد مقاومتی سپاه ساخته شده است.
سرهنگ جهانبخش آرمان میزان ظرفیت تولید سالیانه این مرکز را پنج تن عنوان کرد و افزود: با بهره برداری از این استخر در زمینی به مساحت دو و نیم هکتار برای شش نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی شد.
شهرستان آستارا دارای 10 استخر پرورش ماهیان گرمابی با ظرفیت تولید سالیانه 240 تن ماهی فیتوفاک، بیگ هد و آمور است.
به همین مناسبت یک واحد مسکن نیازمندان نیز در روستای ویرمونی آستارا افتتاح شد .
فرمانده سپاه آستارا در این آئین گفت: این مسکن با مساحت 50 متر مربع و با صرف هزینه ای بالغ بر 270 میلیون ریال تکمیل و به یک خانواده نیازمند تحویل داده شد.
آرمان افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون سپاه ناحیه آستارا 10 واحد مسکن برای نیازمندان شهرستان ساخته است و 10 واحد دیگر نیز تا اردیبهشت ماه سال آینده تکمیل خواهد شد.
نخستین مرکز آبدرمانی شهرستان آستارا نیز به همین مناسبت در خیابان حکیم نظامی این شهرستان به بهره برداری رسید.
مدیر شبکه بهداشت و درمان آستارا در آئین افتتاح این طرح گفت: این مرکز شامل استخری با 30 متر مربع مساحت و تجهیزات ورزشی است.
حسین احمدی با تقدیر از همکاری بخش خصوصی در اجرای این طرح، گفت: برای تکمیل و تجهیز این طرح چهار میلیارد و 700 میلیون ریال هزینه شده است.
وی کاهش ضایعات مفاصل، تقویت عضلات و کاهش وزن را از مزایای استفاده از این مرکز عنوان و خاطرنشان کرد: آب استخر از شبکه آب شهری تامین شده و عمق آن از 90 تا 140 سانتیمتر و درجه حرارت آن از 30 تا 40 درجه سانتیگراد قابل تنظیم است.
وی ادامه داد: این مرکز آب درمانی در روزهای زوج برای بانوان و در روزهای فرد برای مردان قابل استفاده است.
شهرستان آستارا در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده است.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشار : نصراله ابراهیمی
7105 / 7124/6070

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال