مرکز بازدیدکنندگان حیات وحش لوندویل آستارا افتتاح شد

آستارا - ایرنا - به مناسبت دهه مبارک فجر مرکز بازدیدکنندگان حیات وحش لوندویل آستارا با حضور مسئولان استانی و شهرستانی به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایرنا مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان عصر سه شنبه در آئین افتتاح این طرح در بخش لوندویل آستارا گفت: این مرکز برای مطالعات زیست محیطی، برگزاری دوره های آموزشی مرتبط و به عنوان سایت پرنده نگری احداث شده است.
قربانعلی محمدپور افزود: برای احداث این ساختمان با 270 متر مربع زیربنا در سه طبقه، چهار میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
وی اظهار کرد: احیای تالاب های استان گیلان آغاز شده و به لحاظ انطباق این طرح با اقتصاد مقاومتی و تاثیر آن در رونق اقتصادی، ساکنان اطراف تالاب انزلی از اجرای این طرح ابراز رضایت کرده اند.
محمدپور بیان کرد: استفاده بهینه از پارک حیات وحش لوندویل که از دغدغه های نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی نیز هست، در دستور کار اداره کل حفاظت محیط زیست استان قرار گرفته است.
بخش لوندویل آستارا با حدود 22 هزار نفر جمعیت در محور آستارا - تالش قرار دارد.
شهرستان آستارا با 2 بخش مرکزی و لوندویل در غرب استان گیلان و در همسایگی جمهوری آذربایجان از تنوع زیست محیطی قابل توجهی برخوردار است و در پناهگاه حیات وحش لوندویل این شهرستان چند راس مرال نگهداری می شود.
خبرنگار: عیسی پاشاپور ** انتشاردهنده: کبیری
7124/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال