برپایی نمایشگاه گروهی نقاشی و رونمایی از کتاب در آستارا

آستارا - ایرنا - به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر نمایشگاه گروهی نقاشی کودک و نوجوان آستارا برپا و از یک کتاب رمان در این شهرستان رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا مسئول مرکز شماره دو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آستارا غروب دوشنبه در آئین افتتاح این نمایشگاه گفت: در این مرکز 400 اثر نقاشی توسط 100 کودک و نوجوان به مدت یک هفته در معرض نمایش قرار گرفته است.
میترا پوربهرام با اشاره به اینکه بیشتر آثار عرضه شده در این نمایشگاه مرتبط با موضوع انقلاب است، افزود: خلق آثار هنری با مفاهیم و ارزش های انقلاب اسلامی، نشانگر تداوم مسیر انقلاب است.
وی اضافه کرد: در کنار نمایشگاه نقاشی، آرشیوی از روزنامه های سال 57 برای بازدید علاقمندان عرضه شده است.
اجرای سه قطعه سرود حماسی توسط دانش آموزان مدارس ابتدایی، نمایش عروسکی و تئاتر کودک از بخش های آئین افتتاحیه نمایشگاه نقاشی بود.
مرکز شماره 2 کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این شهرستان یک هزار و 200 نفر عضو فعال دارد.
همچنین از کتاب فرزند ایپک نوشته فریبرز قدیمی از نویسندگان جوان آستارایی حاوی زندگی نامه شهید عظیم نوروزی در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان رونمایی شد.
سرهنگ جهانبخش آرمان فرمانده سپاه ناحیه آستارا در این آئین گفت: انتشار کتاب در حوزه دفاع مقدس باعث ماندگاری ارزش های اسلامی می شود.
وی افزود: کتاب فرزند ایپک بر اساس زندگی نامه شهید عظیم نوروزی از شهدای آستارا نگاشته شده است که در عملیات کربلای 5 به درجه رفیع شهادت نائل شده بود.
فریبرز قدیمی نیز این کتاب را نخستین رمان در حوزه دفاع مقدس در شهرستان آستارا عنوان و اضافه کرد: شهید عظیم نوروزی دانشجوی رشته پزشکی بود که با لبیک به ‌امام راحل حضور در جبهه های حق علیه باطل را به ادامه تحصیل ترجیح داد.
آستارا در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و 400 هنرمند ساماندهی در این شهرستان در رشته های مختلف فعالیت می کنند.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشاردهنده: کبیری
7105 / 7124/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال