امام جمعه آستارا: طرح تحول سلامت از افتخارات نظام اسلامی ایران است

آستارا - ایرنا - امام جمعه شهرستان آستارا گفت: طرح تحول سلامت از افتخارات غیر قابل انکار نظام جمهوری اسلامی ایران است و موجب رضایت مردم شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام کاظم حافظ نیا شامگاه دوشنبه در آئین تجلیل از پرستاران در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان گفت: پرستاران به صورت شبانه روزی، در راستای مراقبت از بیماران تلاش می کنند و قدردانی از این قشر زحمتکش لازم است.
وی با اشاره به اینکه حضرت زینب (س) بهترین الگوی پرستاران است، افزود: پرستاران به عنوان نزدیک ترین افراد به بیماران با تمام حس و حال درونی آنها آشنا هستند و رفتار آنها تاثیر مثبتی بر روحیه بیماران دارد.
وی تعهد در کنار تخصص را لازمه پیشرفت کاری پرستاران عنوان کرد و ادامه داد: همت و تلاش مداوم آنان با نوبت های کاری متمادی، نیازمند توجه بیش از پیش مسئولان است.
نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی نیز در این آئین با اشاره به اینکه خوشبختانه امروز صنعت پزشکی ما توسعه یافته ، گفت: یکی از هدف های مهم نظام جمهوری اسلامی ارتقای سطح سلامت جامعه است و در مجلس شورای اسلامی در برنامه ششم توسعه نگاه ویژه ای به این امر شد.
ولی داداشی با اشاره به اینکه خوشبختانه در نظام سلامت کشور پیشرفت خوبی داشتیم، بیان کرد: مجلس شورای اسلامی به صورت جدی پیگیر مطالبات کارکنان وزارت بهداشت است و امیدواریم تا آخر سال جاری پرداخت شود.
مدیر شبکه بهداشت و درمان آستارا نیز در این آئین گفت: ارتقای سطح آموزشی، اصلاح ساعت کار و تعرفه گذاری خدمات در سطوح مدیریتی از اموری است که در زمان دولت تدبیر و امید در حوزه پرستاری تحقق یافته است.
حسین احمدی با اشاره به اینکه ایجاد معاونت پرستاری در بدنه وزارت بهداشت نشانگر نگاه ویژه دولت به این بخش است، تصریح کرد: سالیانه به صورت میانگین در شهرستان آستارا 500 هزار نفر به بخش بهداشتی و درمانی مراجعه می کنند و نشانگر رضایت مردم از طرح تحول نظام سلامت است.
رئیس هیات مدیره نظام پرستاری آستارا نیز در ادامه این آئین با اشاره به اینکه مشکلات سفید پوشان عرصه سلامت باید در کوتاه ترین زمان ممکن مرتفع شود ، افزود: نیروی پرستار موجود در بیمارستان شهید بهشتی آستارا جوابگوی حجم کاری شبانه روز این مرکز نیست.
عهدیه مهرآور ادامه داد: بر اساس استاندارد های تعریف شده، باید برای دو تخت بیمارستانی سه پرستار وجود داشته باشد و در حال حاضر این شرایط در آستارا حاکم نیست.
وی اضافه کرد: با اجرای طرح تحول نظام سلامت، استقبال شهروندان آستارا از واحدهای درمانی رشد دو برابری یافته و در راستای کیفیت بخشی به خدمات، کمبود پرستار باید جبران شود.
وی با اشاره به قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری افزود: این قانون حدود هشت سال پیش در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده ولی اجرا نشده است و امیدواریم با اجرای آن، انگیزه مضاعفی در پرستاران برای ارائه خدمات ایجاد شود.
در این آئین 80 نفر از پرستاران شهرستان آستارا تجلیل شدند.
پنجم جمادی الاول، سالروز ولادت حضرت زینب (س) روز پرستار نامگذاری شده است.
بیمارستان 104 تختخوابی شهید بهشتی آستارا دارای 167 پرستار است.
شهرستان آستارا با 86 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع است.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشاردهنده: کبیری
7105 / 7124/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال