اجرای عملیات پیشگیری از بیماری دامی عارضه پوستی ویروسی در آستارا

آستارا - ایرنا - رئیس شبکه دامپزشکی آستارا از اجرای عملیات پیشگیری از بیماری دامی لمپی اسکین ( عارضه پوستی ویروسی) در روستای کانرود بخش لوندویل این شهرستان خبر داد.

بهرام پورضرب غروب دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: در این طرح یک روزه دو اکیپ از شبکه دامپزشکی و تعدادی از کارکنان جهاد کشاورزی و فرمانداری آستارا شرکت داشتند و 400 راس دام سنگین شامل گاو و گوساله واکسینه شدند.
وی با اشاره به اینکه علائم این بیماری در نیمه نخست سال جاری در بخش لوندویل آستارا مشاهده شده بود، اضافه کرد: شبکه دامپزشکی آستارا در نیمه نخست سال جاری 30 هزار متر مربع جایگاه دام را در روستاهای این شهرستان سم پاشی و سه هزار و 86 راس دام سنگین را علیه بیماری لمپی اسکین مایه کوبی کرد.
پورضرب با بیان اینکه بیماری لمپی اسکین باعث لاغری مفرط، کاهش موقت شیردهی، از بین رفتن باروری در گاوها، سقط جنین و صدمه های دائمی به پوست دام می شود، اظهار کرد: حشره های گزنده به ویژه پشه در انتقال و گسترش این بیماری نقش مهمی دارند و تب، تاول و زخم های پوستی و ترشحات بینی و چشم از علائم آن است.
او از اهالی آستارا خواست در صورت مشاهده علایم این بیماری، مراتب را با شماره تلفن 1512 به شبکه دامپزشکی این شهرستان گزارش کنند.
دامداران شهرستان آستارا 18 هزار راس گاو و گوساله و 16 هزار راس گوسفند و بز را به روش های سنتی و نیمه سنتی نگهداری می کنند.
این شهرستان مرزی در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع است.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشاردهنده: کبیری
7105 / 7124/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال