دو خبر کوتاه از شهرستان تالش

آستارا - ایرنا - رئیس شبکه دامپزشکی تالش از برگزاری دوره آموزشی آشنایی با بیماریهای مشترک انسان و دام با هدف مقابله با شیوع احتمالی بیماری آنفلوآنزای حاد پرندگان در این شهرستان خبر داد.

رامبد مرتضایی روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا در تالش گفت: رسالت دامپزشکی ایجاب می کند در آموزش و آشنایی اقشار مختلف مردم به خصوص روستائیان با بهداشت و بیماریهای مشترک انسان و دام، برنامه ریزی و اقدام کند.
وی افزود: در این دوره آموزشی 30 نفر از روستانشینان دامدار با علائم و راه های مقابله با بیماری های آنفلوانزای فوق حاد طیور، تب مالت و هاری آشنا شدند و توضیحات علمی و تجربی لازم توسط کارشناسان امر ارایه و به سئوالات شرکت کنندگان پاسخ داده شد.
وی از شهروندان تالش خواست در صورت مشاهده علائم بیماری آنفلوآنزای پرندگان و مرگ و میر آنها، موضوع را به شبکه دامپزشکی این شهرستان گزارش کنند.
شهرستان تالش با بیش از 190 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان قرار دارد و دامداران آن، 360 هزار راس دام سبک و 100 هزار راس دام سنگین را نگهداری می کنند و 17 واحد مرغداری صنعتی با ظرفیت 330 هزار قطعه جوجه ریزی در هر دوره 45 روزه در این شهرستان فعال است.
***
معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار تالش، مدیریت پسماند و تفکیک زباله از مبدا را در شهر حویق این شهرستان خواستار شد.
به گزارش روز دوشنبه ایرنا سید حمید موسوی در بازدید از محل دفن زباله شهر حویق گفت: تلاش های صورت گرفته برای ساماندهی این محل، قابل تقدیر اما ناکافی است و شهرداری حویق باید برای مدیریت پسماند شهر گام های بلندتری بردارد.
وی افزود: تردد احشام در محل دفن زباله شهر حویق زمینه شیوع بیماری ها را فراهم می کند و بازسازی فنس محوطه آن ضرورت دارد.
وی همچنین در بازدید از راه اصلی مرکز شهر حویق، به لحاظ حجم بالای تردد خودروها و اهمیت مسیر، اقدام شهرداری حویق برای ارایه طرح پیشنهادی اصلاح و ساماندهی آنرا خواستار شد.
بخش حویق شهرستان تالش 32 هزار نفر جمعیت دارد.
شهرستان تالش با بیش از 190 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان واقع شده است.
خبرنگار: سیدجلال سیدمحمدی ** انتشار : نصراله ابراهیمی
7106 / 7124/6070

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال