نورافشانی آسمان نوار مرزی آستارا در شب سال نو میلادی

آستارا - ایرنا - با حلول سال نو میلادی، آسمان نوار مرزی آستارا از ناحیه آستارای جمهوری آذربایجان نورافشانی شد.

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار ایرنا با آغاز سال 2017 میلادی نورافشانی و صدای ترقه و شادی مردم مرزنشین آستارای جمهوری آذربایجان، جمعی از شهروندان و روستانشینان نقاط مرزی آستارای ایران را برای تماشا به خیابان ها کشاند.
در هفته اخیر و در آستانه سال نو میلادی تعداد زیادی از اتباع جمهوری آذربایجان با گذر از مرز زمینی آستارا، به خرید انواع میوه، خشکبار، آجیل و کالاهای مصرفی خود از بازار آستارا اقدام کرده اند.
گرانی میوه و برخی اقلام پرمصرف در آستانه سال جدید میلادی در جمهوری آذربایجان، موجب شده شهروندان شهرهای مرزی آن کشور نظیر آستارا، لنکران، ماساللی، جلیل آباد، یاردیملی، لریک و سلیان به منظور تامین اقلام مورد نیاز خود با گذر از دروازه مرزی آستارا ، به کشورمان وارد شوند.
برخی از هموطنان ایرانی نیز در روزهای گذشته به منظور شرکت در آئین های سال نو میلادی جمهوری آذربایجان از مرز زمینی آستارا عبور کرده اند.
روزانه حدود دو هزار و 500 نفر از اتباع آذری با گذر از دروازه مرزی آستارا وارد کشورمان شده و به تامین اقلام مورد نیاز خود می پردازند.
جمهوری آذربایجان با بیش از 9 میلیون نفر جمعیت و 86 هزار و 600 کیلومترمربع مساحت و 759 کیلومتر نوار مرزی، همسایه شمال غربی جمهوری اسلامی ایران است.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشاردهنده: کبیری
7105 / 7124/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال