طرح راه آهن آستارا 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

آستارا - ایرنا - معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری آستارا گفت: بخشی از طرح اتصال ریلی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان که در این شهرستان اجرا می شود، 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا پایان امسال تکمیل و به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبرنگار ایرنا وحید پورحضرت روز شنبه در جمع رئیسان ادارات شهرستان آستارا افزود: بر اساس توافقات صورت گرفته در کمیسیون همکاری های اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان، عملیات اجرای طرح بین المللی راه آهن آستارا-آستارا در اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شد.
وی اظهار کرد: پل ریلی آستارا-آستارا بر فراز رودخانه آستاراچای 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ریل گذاری هشت و نیم کیلومتر در خاک جمهوری آذربایجان انجام شده و اجرای دو و نیم کیلومتر خط آهن ایران تا بارانداز در شهرستان آستارا از 60 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.
پورحضرت بیان کرد: طرح راه آهن آستارا - آستارا از اهمیت ملی برخوردار است و پیگیری نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی برای جذب حمایت های مادی از این طرح در سطح ملی ضرورت دارد.
وی اظهار کرد: بیمارستان 132 تختخوابی آستارا به منظور تجهیز به وزارت بهداشت تحویل داده شده اما تاکنون اقدامی از سوی این وزارتخانه و دانشگاه علوم پزشکی گیلان صورت نگرفته و این موضوع باید پیگیری شود.
وی گفت: با همت مسئولان دستگاه های دولتی در دهه فجر امسال، طرح های مهمی نظیر هنرستان فاطمیه (س)، گازرسانی به منطقه حیران و چند طرح آبرسانی در شهرستان آستارا به بهره برداری خواهد رسید.
شهرستان آستارا در منتهی الیه غرب استان گیلان و در همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشاردهنده: کبیری
7105 / 7124/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال