عزاداری خیابانی مردم آستارا در غم غروب آفتاب هشتم

آستارا - ایرنا - مردم مسلمان آستارا در سالروز شهادت امام رضا (ع) با عزاداری و سینه زنی در خیابان های این شهرستان، عشق و علاقه خود را به ائمه معصومین (ع) به نمایش گذاشتند.

به گزارش خبرنگار ایرنا عاشقان و شیفتگان امام رضا (ع) در آستارا روز چهارشنبه از مقابل سپاه تا مسجد امام رضا (ع) این شهرستان حرکت کرده و در خیابان ها به سوگواری پرداختند.
در میان مردم سوگوار آستارا جمعی از شیعیان جمهوری آذربایجان نیز حضور داشتند و همراه با روضه های سوزناک آذری، برای امام رضا (ع) عزاداری کردند.
حجت الاسلام علی مبشری از مدرسان حوزه علمیه آستارا در آئین سالروز شهادت حضرت ثامن الحجج (ع) در مسجد امام رضا(ع) آستارا گفت: امام رضا(ع) 20 سال امامت کرد و زندگانی آن حضرت دارای فراز و نشیب فراوانی بود و موفقیت و پیشرفت امام رضا (ع) در امور دینی و سیاسی به حدی رسید که دشمنان علیه آن امام همام دسیسه کردند.
وی شخصیت آسمانی امام رضا (ع) را از نظر اخلاقی و معرفتی ممتاز و ویژه بر شمرد و گفت: اگر بخواهیم از مکتب امام رضا(ع) درس بگیریم باید پیرو راه ولایت باشیم و راه آن امام همام را ادامه دهیم.
مداحی و ذکر مصیبت از دیگر بخش های این آیین معنوی بود.
حضرت امام رضا (ع) در یازدهم ذیقعده سال 148 هجری در مدینه منوره دیده به جهان گشود و بعد از عمری مجاهدت در راه اسلام و 20 سال امامت، در سحرگاه روز 29 صفر سال 203 هجری قمری به شهادت رسید و مزار شریفش در مشهد مقدس است..
شهرستان آستارا در غرب استان گیلان و در همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشاردهنده: کبیری
7105 / 7124/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال