نماینده آستارا: آیت الله مدرس پشتیبان حقیقی اسلام و مردم بود

آستارا - ایرنا - نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: آیت الله مدرس به معنای حقیقی پشتیبان دین و مردم بود و آن شخصیت بزرگوار، بهترین الگو برای نمایندگان مجلس شورای اسلامی است.

به گزارش خبرنگار ایرنا ولی داداشی شامگاه سه شنبه در آئین گرامیداشت سالروز شهادت آیت الله مدرس و روز مجلس در مسجد میرزای آستارا افزود: آیت الله مدرس با تکیه بر روحیه مقاومت و با داشتن قدرت تشخیص فتنه و توطئه همواره به یکی بودن دین و سیاست تاکید داشت.
وی با اشاره به اینکه رفتار و اعمال آیت الله مدرس در جهت خیر و صلاح مردم بود، اضافه کرد: همین موضوع می تواند بهترین الگو برای نمایندگان مجلس باشد تا به دور از هرگونه سلیقه های شخصی و انگیزه های سیاسی به رفاه مردم بیاندیشند.
داداشی خاطرنشان کرد: آیت الله مدرس با پشت پا زدن به امیال نفسانی و منافع شخصی توانست در برابر زیاده خواهی های رژیم طاغوت بایستد.
داداشی افزود: مجلس از زمان مشروطه فراز و نشیب های فراوانی را تجربه کرده اما آیت الله مدرس و اندیشه والایش، نقطه قابل اتکا مجلس قبل از انقلاب اسلامی محسوب می شود.
وی با اشاره به جمله معروف آیت الله مدرس درباره جدایی ناپذیر بودن سیاست از دیانت، اضافه کرد: مجلس در کشور ما تحت حاکمیت نظام جمهوری اسلامی قرار دارد و نمایندگان مردم به عنوان قانونگذاران، ترویج دهنده تفکر اسلامی هستند.
داداشی قانونگذاری و نظارت بر حسن اجرای قوانین را از جمله وظایف مهم نمایندگان مجلس برشمرد و خاطرنشان کرد: دولت و مجلس به عنوان دو قوه مستقل و دو بازوی توانمند نظام، وظیفه پاسخگویی به مطالبات مردم را دارند و برطرف کردن بیکاری از جمله مهم ترین آنهاست.
10 آذرماه سالروز شهادت آیت الله سید حسن مدرس به عنوان روز مجلس نامگذاری شده است.
شهرستان 86 هزار نفری آستارا در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و یک نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشاردهنده: کبیری
7105 / 7124/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال