ایستگاه های همه واقف باشیم در آستان امام زادگان آستارا برپا شد

آستارا - ایرنا - رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آستارا از برپایی ایستگاه های همه واقف باشیم در آستان مقدس امام زادگان ابراهیم و قاسم(ع) این شهرستان خبر داد.

جمشید مهدوی عصر سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: دو کارشناس مذهبی در دو ایستگاه همه واقف باشیم، مستقر شده و به توزیع بروشورهای مربوط به سنت وقف و پاسخگویی به سئوالات وقفی مردم می پردازند.
وی با اشاره به اینکه این ایستگاه ها در طول دهه وقف دایر است، افزود : در این دهه با برپایی خیمه های معرفت به مسائل شرعی و شبهات دینی جوانان پاسخ داده می شود.
مهدوی اظهار کرد: طرح خیمه های معرفت در راستای معرفت بخشی به جوانان با حضور دو نفر از مبلغین اعزامی از قم اجرایی می شود.
مهدوی برگزاری مراسم غبارروبی امامزادگان ابراهیم و قاسم (ع) و نشست های صنفی را از برنامه های گرامیداشت دهه وقف در بندر آستارا عنوان کرد.
وی نهادینه کردن فرهنگ وقف را در جامعه ضروری خواند و گفت: با نهادینه کردن این سنت حسنه که در آموزه های دینی و سیره ائمه اطهار (ع) به نیکی به آن پرداخته شده است، می توان بسیاری از مشکلات کشور را حل کرد.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان مرزی بندر آستارا برچیده شدن فقر در جامعه، کم شدن فاصله طبقاتی، پیشرفت علم و دانش و کاهش مشکلات جوانان را از جمله آثار و برکات وقف ذکر کرد.
هفتم تا 16 آذرماه، دهه وقف نامگذاری شده است.
شهرستان آستارا در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و هشت موقوفه ثبت شده دارد.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشاردهنده: کبیری
7105 / 7124/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال