اعتراض دوستداران محیط زیست به شکار غیر مجاز پرندگان در آستارا

آستارا - ایرنا - جمعی از دوستداران محیط زیست در آستارا با اجتماع در محدوده تالاب استیل این شهرستان به شکار غیر مجاز پرندگان اعتراض کردند.

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار ایرنا، دوستداران محیط زیست در قالب گروه مردم نهاد زیستمان با دست نوشته هایی نظیر (تفریح شکارچی برابر با مرگ پرنده، با دانه میزبان پرنده باشیم نه با تفنگ و استیل بدون پرنده زیبا نیست) حمایت خود را از محیط زیست و گونه های حیات وحش در آستارا اعلام کردند.
روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست آستارا هفته گذشته با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد به استناد قانون شکار و صید مصوبه شماره 380 شورای عالی محیط زیست، صید پرندگان شکاری جرم است و متخلفین علاوه بر مجازات کیفری به پرداخت ضرر و زیان ناشی از خسارت وارده به محیط زیست از مبلغ 200 میلیون ریال تا 600 میلیون ریال محکوم خواهند شد.
تالاب استیل با 138 هکتار وسعت در هفت کیلومتری شهر آستارا قرار دارد و یکی از مهم ترین قطب های گردشگری این شهرستان محسوب می شود.
استیل مأمن جوجه آوری بیش از چهار هزار و 500 قطعه از انواع پرندگان باکلان کوچک و اگرت است و از نخستین ایستگاه های فرود پرندگان مهاجر به کشورمان در فصل پاییز و زمستان به شمار می رود و تعداد پرندگان مهاجر این تالاب به هفت هزار قطعه در سال هم رسیده است.
تالاب آق آستارا نیز در پشت پناهگاه حیات وحش بخش لوندویل این شهرستان جزو مناطق شکار ممنوع و حفاظت شده محسوب می شود و 61 گونه پرنده زمستان گذران و مهاجر در آن تالاب شناسایی شده و سالیانه صدها هزار قطعه از پرندگان مهاجر در آن زمستان گذرانی می کنند.
شهرستان ساحلی و مرزی آستارا در شمال غربی استان گیلان و در نوار مرزی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
خبرنگار: یوسف هدایتی**انتشار : نصراله ابراهیمی
7105 / 7124/6070

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال