درهای چهار کتابخانه آستارا برای عضویت رایگان باز شد

آستارا - ایرنا - رئیس اداره کتابخانه های عمومی آستارا گفت: به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی، عضویت در کتابخانه های این شهرستان رایگان است.

قاسم خسروی روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: عضویت رایگان در کتابخانه های شهرستان بهانه ای برای تشویق نوجوانان و جوانان به سمت فرهنگ مطالعه است.
وی با اشاره به اینکه برگزاری مسابقات نقاشی و کتابخوانی در بین دانش آموزان و عضویت رایگان جزو ابزارهای تشویق به منظور ترغیب دانش آموزان برای مطالعه کتاب است، اضافه کرد: در نخستین ساعات آغاز طرح عضویت رایگان در دو کتابخانه پیامبر اعظم (ص) و شهید داوود نشاطی شهر آستارا حدود 50 نفر عضو شدند.
وی برگزاری نشست کتابخوان و برگزاری مسابقه نقاشی با موضوع کتاب و کتابخوانی را از جمله برنامه های پایانی هفته کتاب در آستارا عنوان کرد و گفت: تمام این برنامه ها بهانه ای است تا کتاب در سبد نیازهای مردم جا بگیرد و متاسفانه در چندین سال گذشته توجه مردم به کتاب و کتابخوانی کم شده است.
وی میانگین فعلی افراد مراجعه کننده به کتابخانه های شهرستان آستارا را در طول روز 100 نفر خواند و افزود: با توجه به موقعیت ممتاز فرهنگی آستارا این آمار آن چنان هم نامطلوب نیست ولی در سال های نه چندان دور با مراجعه چشمگیر کتابخوانان به کتابخانه های آستارا مواجه بودیم.
وی گرایش افراد به سمت دنیای مجازی را از جمله علل کاهش حضور فیزیکی افراد در کتابخانه ها عنوان کرد.
شهرستان 86 هزار نفری آستارا در غرب استان گیلان واقع شده و به لحاظ فرهنگی دارای قدمت و پیشینه غنی است و نخستین کتابخانه عمومی استان گیلان در سال 1302 به نام قرائتخانه توسط افراد خیر و فرهنگ دوست در شهرستان آستارا تاسیس شده است.
چهار کتابخانه شهرستان آستارا یک هزار و 500 مترمربع مساحت و دو هزار نفر عضو فعال دارد.
24 آبان روز کتاب و کتابخوانی است و امسال از 15 تا 27 آبانماه روزهای گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار تعیین شده است.
خبرنگار: یوسف هدایتی**انتشار : نصراله ابراهیمی
7105 / 7124/6070

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال