اختصاص 33 میلیارد ریال برای کتابخانه های عمومی گیلان

آستارا -ایرنا - سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان از اختصاص 33 میلیارد ریال اعتبار برای احداث، تجهیز و تعمیر کتابخانه های عمومی این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، زهرا بدن آرا عصر یکشنبه در بازدید از کتابخانه های عمومی آستارا گفت: یکی از اصول سند سالم خواندن در نهاد کتابخانه های عمومی کشور، شاداب سازی کتابخانه هاست و در این راستا در استان تلاش می کنیم.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 20 درصد از کتابخانه های کشور شاداب سازی شده است، افزود: با توجه به اینکه فضای کتابخانه ها در جذب افراد به این مکان های فرهنگی موثر است، به همین جهت از ابتدای سال، فضا سازی کتابخانه ها را از لحاظ مذهبی و فرهنگی در استان گیلان آغاز کرده ایم.
وی راه اندازی پاتوق کتاب در کتابخانه ها، برگزاری نشست های کتابخوان و مجهز کردن کتابخانه ها به بخش کودک را از جمله اقدامات اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان عنوان کرد.
بدن آرا در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه افزایش سرانه کتاب در کل استان گیلان از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است به همین جهت از خیرانی که در زمینه واگذاری زمین، احداث و تجهیز کتابخانه پیشقدم شوند استقبال می کنیم.
24 آبان روز کتاب و کتابخوانی است و امسال از 15 تا 27 آبان ماه روزهای گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار تعیین شده است.
101 باب کتابخانه نهادی، مشترک و مستقل استان گیلان دارای یک میلیون و 68 هزار نسخه کتاب و 49 هزار و 750 نفر عضو فعال است.
خبرنگار: یوسف هدایتی**انتشار : نصراله ابراهیمی
7105 / 7124/6070

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال