نامگذاری روز تشکل ها و مشارکت اجتماعی نشان دهنده نگاه دولت به کارکرد سمنهاست

رشت - ایرنا - مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و دبیر هیات نظارت بر عملکرد سازمان های مردم نهاد گیلان گفت: نامگذاری روز تشکل ها و مشارکت های اجتماعی در تقویم ملی، نشان دهنده نگاه ویژه دولت تدبیر و امید به کارکرد سازمان های مردم نهاد است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، یونس رنجکش روز یکشنبه در جلسه هیات نظارت بر عملکرد سازمان های مردم نهاد گیلان افزود: پیگیری دولت در تحقق مطالبه سازمان های مردم نهاد برای نام گذاری روزی در تقویم ملی به نام این سازمان ها، نشان دهنده احترام دولت به این مطالبه است.
وی اضافه کرد: حمایت از توسعه کمی و کیفی تشکل های اجتماعی و ایجاد فرصت های بهتر برای فعالیت های آنان در فرایند توسعه کشور، از اهداف و برنامه های دولت تدبیر امید است که با نگاه خاصی از طریق وزارت کشور دنبال می شود.
به گفته دبیر هیات نظارت بر عملکرد سازمان های مردم نهاد گیلان، این نگاه نقطه علفی در رویکردهای اثرگذار تشکل های اجتماعی و دولت به یکدیگر در مسیر سازندگی کشور است .
رنجکش ادامه داد: با توجه به برگزاری همایش بزرگ مشترک دولت و تشکل های اجتماعی که با شرکت سه هزار سازمان مردم نهاد در کشور و با حضور رئیس جمهوری در 22 مرداد ماه سال 93 برگزار شد، این روز به در خواست سازمانهای مردم نهاد به عنوان روز تشکل ها و مشارکت های اجتماعی به دکتر روحانی پیشنهاد که سپس از طریق وزارت کشور، این پیشنهاد به شورای فرهنگ عمومی ارسال شد.
وی افزود: با توجه به تصمیمات شورای فرهنگ عمومی در آخرین جلسه این شورا، این روز از این پس در تقویم رسمی کشور بعنوان روز تشکل ها و مشارکت های اجتماعی درج می شود.
در این جلسه همچنین در خصوص چگونگی برگزاری انتخابات نماینده تشکل های اجتماعی در هیات نظارت بحث و تبادل نظر و مقرر شد بزودی فراخوان آن براساس دستورالعمل های موجود انجام شود.
بر اساس آخرین آمار، بالغ بر 300 تشکل مردم نهاد در قالب سازمان هایی همچون انجمن های خیریه، حوزه جوانان، محیط زیست و مددکاری در گیلان فعالیت می کنند.
از این تعداد سازمان های مردم نهاد در استان، حدود 60 سمن از استانداری و مابقی از نهادهایی از قبیل نیروی انتظامی، اداره کل ورزش و جوانان، بهزیستی و محیط زیست گیلان مجوز گرفته اند.
7294/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال