بهره مندی 120 نفر از خدمات کاروان نیکوکاری هلال احمر در آستارا

آستارا - ایرنا - رئیس جمعیت هلال احمر آستارا گفت: 120 نفر از دانش آموزان روستای کانرود این شهرستان از مشاوره و خدمات پزشکی رایگان کاروان نیکوکاری جمعیت هلال احمر بهره مند شدند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حسین خورشیدی روز شنبه در حاشیه این برنامه در مدرسه رازی کانرود آستارا در جمع خبرنگاران افزود: این دانش آموزان ابتدایی و دبیرستان دوره اول روستای کانرود امروز در کنار بهره مندی از مشاوره رایگان پزشکی در دوره آموزشی امداد و کمک های اولیه نیز شرکت کردند.
وی با اشاره به اینکه این برنامه در قالب طرح کاروان نیکوکاری به مناسبت شصت و نهمین سالگرد تاسیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر برگزار شد، اضافه کرد: یک پزشک عمومی، یک دندانپزشک و چهار کارشناس بهداشت و جمعیت هلال احمر ضمن ویزیت و مشاوره رایگان، مفاهیم بهداشتی و چگونگی مقابله با بحران را به دانش آموزان آموزش دادند.
وی اظهار کرد: در حاشیه این طرح یکصد بسته بهداشتی شامل خمیردندان و مسواک به صورت رایگان در بین دانش آموزان توزیع شد.
وی در ادامه با تقدیر از همکاری آموزش و پرورش آستارا در راستای اجرای طرح دادرس(دانش آموز آماده برای روزهای سخت)، اضافه کرد: آموزش‌های امدادی براساس آموزش‌های حرفه‌ای است و موجب افزایش مهارت زندگی دانش آموزان و استفاده از دانش آنها در مواقع ضروری نظیر حوادث غیر مترقبه می‌شود.
به مناسبت سالروز تاسیس سازمان جوانان هلال احمر، برنامه های فرهنگی و اجتماعی هلال احمر از دوازدهم آبان ماه در آستارا آغاز شده و تا بیست و سوم این ماه ادامه دارد.
شهرستان آستارا با 62 روستای تابعه در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و 14 هزار دانش آموز در مدارس این شهرستان به تحصیل می پردازند.
خبرنگار: یوسف هدایتی**انتشار : نصراله ابراهیمی
7105 / 7124/6070

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال