معاون اداره کل تبلیغات اسلامی گیلان:

پیاده روی اربعین حسینی، دشمنان اسلام را ناامید می کند

آستارا - ایرنا - معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی استان گیلان گفت: پیاده روی بزرگ اربعین حسینی به عنوان نماد وحدت مسلمین، دشمنان اسلام را حیران و ناامید می کند.

به گزارش خبرنگار ایرنا سید حسین گلمیرزاده شامگاه پنجشنبه در جمع عزاداران هیات خیمه گاه حضرت ابوالفضل (ع) آستارا افزود: امام حسین (ع) با تکیه بر آیات قرآن مسیر زندگی را برای ما روشن کرده است.
وی اضافه کرد: حضرت سید الشهدا (ع) با شهادت در راه خدا درس امر به معروف و ایستادگی در برابر ظلم را به ما آموخت، تا با قرار گرفتن در مسیر حق به سعادت برسیم.
وی اظهار کرد: امروز هجمه های زیادی متوجه جوانان کشور ما است و با سرلوحه قرار دادن آموزه های دینی و قرآنی می توان این توطئه های شوم را خنثی کرد.
حجت الاسلام گلمیرزاده امام حسین (ع) را شیفته قرآن و نماز ذکر کرد و افزود: واقعیت فلسفه عاشورا ترویج فرهنگ قرآنی و نماز است و باید این فرهنگ در مدارس و دانشگاه ها در بین دانش آموزان و دانشجویان بیش از پیش نهادینه شود.
وی با اشاره به اینکه بزرگترین پیاده روی جهان به مناسبت اربعین حسینی (ع) برگزار می شود، بیان کرد: امروز عشق به امام حسین (ع) و این جذبه، محدود به مرز خاصی نیست و از اقصی نقاط، موج دلدادگی معنوی به حضرت سیدالشهدا (ع) را شاهد هستیم.
وی گفت: امروز آل سعود در ظاهر با شعار قرآن به جنگ واقعی با قرآن و اسلام برخاسته است و مسلمانان باید نسبت به این امر آگاه باشند.
مداحی و ذکر مصائب کربلا از دیگر بخش های این آیین معنوی بود.
شهرستان 86 هزار نفری آستارا در منتهی الیه غرب استان گیلان و در همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشاردهنده: امیرحسین کبیری
7105 / 7124/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال