نماینده آستارا: همسان سازی حقوق بازنشستگان در مجلس پیگیری می شود

آستارا - ایرنا - نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: همسان سازی حقوق بازنشستگان از جمله دغدغه های این قشر فرهیخته است و تحقق آن در خانه ملت با جدیت پیگیری می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ولی داداشی روز پنجشنبه در جمع معلمان شاغل و بازنشسته آستارا در سالن 700 نفری مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد این شهرستان گفت: بازنشستگان آموزش و پرورش به عنوان آیینه های تمام نمای علم، ادب و فرهنگ این سرزمین محسوب می شوند و باید از مشکلات معیشتی و رفاهی این قشر، رو به روز کاسته شود.
وی افزود: هیچکس ارزش و جایگاه معلم را نمی تواند با مسائل مادی جبران کند و این مقام در نزد خداوند، ارزش معنوی و آسمانی دارد.
وی اضافه کرد: معلمان و استادان، الگوهای جامعه اسلامی هستند و این امر را می توان در تاثیر پذیری دانش آموزان و دانشجویان از رفتار آنها مشاهده کرد.
وی با بیان اینکه بصیرت و معرفت این قشر زحمتکش در کشور ما بر هیچ کس پوشیده نیست، ادامه داد : نوک پیکان حمله دشمن بر روی افکار و اندیشه جامعه فرهنگی است و این قشر وارسته به عنوان قشر برتر و روشنفکر کشور محسوب می شود.
وی با اشاره به اینکه قفل بسیاری از طرح های نیمه تمام آستارا با ورود سرمایه گذاران بخش خصوصی گشوده خواهد شد، گفت: راه اندازی سامانه دفع فاضلاب شهری در آستارا نیازمند یکهزار و 500 میلیارد ریال هزینه است که با ورود سرمایه گذاران خارجی در حداقل زمان تکمیل خواهد شد.
داداشی ادامه داد: با سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه گردشگری نیز شاهد پویایی بخش اشتغال در شهرستان آستارا خواهیم بود و رایزنی های لازم برای سرمایه گذاری در این بخش با اولویت تالاب استیل آستارا آغاز شده است.
شهرستان آستارا در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و حدود یکهزار معلم در 136 مدرسه دولتی و غیردولتی این شهرستان وظیفه تدریس به 14 هزار دانش آموز را عهده دار هستند.
خبرنگار: یوسف هدایتی**انتشار : نصراله ابراهیمی
7105 / 7124/6070

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال