استقبال شهروندان آستارا از نشست های کتابخوان

آستارا - ایرنا - رئیس نهاد کتابخانه های عمومی آستارا از استقبال علاقمندان و جامعه فرهنگی از برگزاری نشست های کتابخوان در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا قاسم خسروی روز سه شنبه در این نشست گفت: ششمین نشست کتابخوان آستارا در سال جاری در کتابخانه پیامبر اعظم (ص) آستارا با حضور 40 نفر از اعضا برگزار شد و در آن 15 کتاب مهم در حوزه ادبیات و عرفان معرفی شد.
وی افزود: زمانی می توانیم توسعه کشور را تضمین کنیم که کتاب به عنوان محور روابط اجتماعی و فردی قرار بگیرد و باید از ابزار رسانه برای تبیین نقش و جایگاه کتاب در حیات فرهنگی، اجتماعی و آینده کشورمان استفاده کنیم.
وی با تاکید بر کمک گرفتن از افراد تاثیرگذار برای ترویج کتابخوانی ادامه داد: از هر ابتکاری باید استقبال کرد و متناسب با طبقات مختلف اجتماعی از افراد تاثیرگذار در همان طبقه برای ترویج کتابخوانی بهره جست.
خسروی با اشاره به اهمیت نشست های کتابخوان، گفت: با ترویج نشست کتابخوان، کتاب و مطالعه در برنامه زندگی مردم جایگاه خاص و ثابت خود را پیدا می کند.
وی افزود: از آنجا که در جامعه به روش زندگی افراد تاثیرگذار و نخبه نگاه می شود، می توان امیدوار بود که نشست های کتابخوان با حضور نخبگان، زمینه رشد کتابخوانی را در جامعه فراهم سازد.
او کتابخانه ها را نهادی کاملا فرهنگی نام برد و افزود: کتابخانه عمومی مجموعه ای پیشرفته است که برای هر فکر و قشری برنامه دارد و تشکیل انجمن های علمی و ادبی در سطح این نهادهای فرهنگی گواه روشنی بر این ادعاست.
معرفی کتاب بشقاب نگاره ها اثر خوشنویس برجسته آستارا استاد کریم صمد زاده از جمله بخش های دیگر این نشست بود.
چهار کتابخانه شهرستان آستارا یک هزار و 500 مترمربع مساحت، 44 هزار جلد کتاب با 36 هزار و 290 عنوان و دو هزار نفر عضو فعال دارد.
این شهرستان با 86 هزارنفرجمعیت در غرب استان گیلان قرار دارد.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشاردهنده: امیرحسین کبیری
7105 / 7124/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال