سوگواری هفتمین شب شهادت امام حسین (ع) در آستارا

آستارا - ایرنا - آئین عزاداری هفتمین شب شهادت امام حسین (ع) و یاران وفادارش با حضور اقشار مختلف مردم آستارا در مساجد این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام محرم فیضی از استادان حوزه علمیه آستارا دو شنبه شب در مراسم هفتمین شب شهادت امام حسین (ع) در مهدیه شهدای گمنام در جمع هیات رزمندگان اسلام این شهرستان گفت: قیام امام حسین(ع) باعث ارتقای سطح بصیرت و معرفت بسیاری از افراد در شناخت بین حق و باطل شد.
وی امام حسین(ع) و یاران وفادارش را برترین مدافعان حریم قدسی پیامبرگرامی اسلام(ص) خواند و اظهار کرد: باید ما هم به عنوان پیروان مکتب اسلام با شناخت صحیح راه کربلا، ادامه دهنده آن مسیر روشن باشیم.
وی رمز موفقیت شیعیان را ذلت ناپذیری آنها عنوان کرد و گفت: اگر امروز در بسیاری از کشورهای مسلمان شاهد پیشرفت شیعه هستیم، بدان معناست که مکتب امام حسین(ع) در آن سرزمین ها جاری است.
فیضی خاطرنشان کرد: امام حسین(ع)با قیام خود و ایستادگی در برابر ظلم و زورگویی فرهنگ عاشورای مکتب شیعه را حفظ کرده است.
به همین مناسبت آستان امام زادگان ابراهیم و قاسم (ع) آستارا نیز طی دیشب و امروز (دوشنبه و سه شنبه) غرق در ماتم حسینی (ع) است و کاروان های عزاداری از محله های دور و نزدیک به این مکان مقدس می آیند.
پخت و توزیع غذای نذری توسط جمعی از خیران از جمله رسم های دیرین شهروندان آستارایی است که در هفتمین شب و روز شهادت امام حسین (ع) بین عزاداران توزیع شد.
در برخی محله ها نیز اعضای هیات امنای مساجد با گوشت های قربانی جمع شده اقدام به پخت غذای نذری و توزیع آن بین خانواده های مستحق و نیازمند کردند.
شهرستان آستارا با 86 هزارنفرجمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و در همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.
خبرنگار:یوسف هدایتی**انتشار دهنده : نصراله ابراهیمی
7105 / 7124/6070

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال