تولید پنج تن ماهی گرمابی در شالیزارهای آستارا

آستارا - ایرنا - رئیس اداره شیلات آستارا از تولید پنج تن ماهی گرمابی در شالیزارهای این شهرستان خبر داد.

صادق خاصی پور روز یکشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: در روش کشت توأم برنج و پرورش ماهی، انواع ماهیان گرمابی از جمله ماهی کپور، فیتوفاک، بیگ هد و آمور را می توان در شالیزارها پرورش داد.
وی وجود مداوم آب برای پرورش بچه ماهی ها را از جمله شرایط لازم برای پرورش ماهی در شالیزارها ذکر کرد و ادامه داد: اگر حداقل میزان آب چاه یا آب جاری در شالیزارها به یک لیتر در ثانیه برسد، کشاورزان شهرستان در پروش ماهی با این روش با هیچ مشکلی مواجه نخواهند شد.
وی اظهار کرد: برداشت ماهی از شالیزارهای آستارا از اوایل مهرماه آغاز شده و تاکنون پنج تن ماهی گرمابی در شالیزارهای این شهرستان تولید و روانه بازار شده است.
وی مساحت اختصاص یافته برای پرورش ماهی در کنار کشت برنج را حدود 9 هکتار عنوان کرد و گفت: پیش بینی می شود تا پایان زمان برداشت طی یک ماه آینده ، میزان تولید ماهی گرمابی در شالیزارها به 10 تن افزایش یابد.
به گفته خاصی پور در آستارا چهار نفر در چهار مزرعه اقدام به پرورش ماهی در کنار کشت برنج می کنند و تاکنون با عرضه پنج تن ماهی گرمابی به بازار حدود 275 میلیون ریال در آمد داشته اند.
او در ادامه اظهار کرد: در سال های اخیر تمایل و رغبت شهروندان آستارا به خرید ماهیان پرورشی بیشتر شده و تمام کمبودهای موجود در زمینه عرضه ماهیان استخوانی خزر در بازار شهرستان با پرورش و عرضه ماهیان سردابی و گرمابی جبران می شود.
شهرستان آستارا با 86 هزارنفر در 200 کیلومتری غرب مرکز گیلان واقع شده است.
خبرنگار: یوسف هدایتی**انتشار دهنده : نصراله ابراهیمی
7105 / 7124/6070

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال