معاون فرمانداری تالش:

مردم باخرید نان مرغوب، نانوایان موفق را حمایت کنند

آستارا - ایرنا - معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری تالش گفت: توصیه می شود مردم در عمل به نقش نظارتی خود با خرید نان مرغوب، نانوایان موفق را حمایت و واحدهای دیگر را به تلاش برای افزایش کیفیت نان وادار کنند.

به گزارش روز شنبه خبرنگار ایرنا، سیدجلال سیدمحمدی در جلسه شورای آرد و نان شهرستان تالش افزود: پخت نان نامرغوب توسط برخی از نانوایان، ظلم در حق مردم است و به لحاظ تخلف برخی از واحدهای صنفی، باید ضمن تشدید نظارت ها راهکارهای تشویق و تنبیه بکار گرفته شود.
وی اظهار کرد: تهیه نان به عنوان غذای بیشتر مردم از اهمیت خاصی برخوردار است و با توجه به افزایش جمعیت، با یک بررسی آماری 600 واحد آرد به سهمیه موجود افزوده شده است.
وی بیان کرد: تعداد نانوایی های بخش مرکزی تالش از استانداردهای کشور بیشتر است و باید در این خصوص و افزایش کیفیت نان، چاره اندیشی شود.
سیدمحمدی ادامه داد: با هدف ارتقای کیفیت نان به دنبال اجرای طرح آمایش کیفیت و تنوع نان در شهرستان تالش هستیم و مجوز نانوایی جدید برای داخل شهر تالش صادر نمی شود.
او گفت: بیش از 90 درصد نانوایی های شهرستان تالش از نوع بربری است و ضرورت پخت و عرضه انواع مختلف نان در این شهرستان احساس می شود.
معاون فرمانداری تالش افزود: به لحاظ اهمیت نان در زندگی و ارتباط آن با سلامت بشر، نظارت بر عملکرد نانوایی ها باید جدی گرفته شود و متولیان امر در این راستا دقت بیشتری اعمال نمایند.
سیدمحمدی برگزاری کلاس های توجیهی و آموزشی برای نانوایان را به منظور افزایش کیفیت نان در تالش خواستار شد.
شهرستان تالش با بیش از 190 هزارنفرجمعیت در غرب استان گیلان قرار دارد.
خبرنگار: سیدجلال سیدمحمدی**انتشار دهنده : نصراله ابراهیمی
7106 / 7124/6070

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال