امام جمعه آستارا: تقویت جبهه مقاومت وظیفه همگانی است

آستارا - ایرنا - امام جمعه شهرستان مرزی آستارا گفت: رزمندگان مدافع حرم به نیابت از مسلمانان و شیعیان جهان در خط اول جبهه در مبارزه با تکفیری ها جان خود را نثار می کنند و تقویت آنها وظیفه همه ماست.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام کاظم حافظ نیا در اجتماع مردم آستارا در آئین عبادی سیاسی نمازجمعه این شهرستان افزود: مدافعان حرم با آمریکا، آل سعود، تروریست ها و برخی از کشورهای اروپایی حامی تروریسم مبارزه می کنند و ما مسلمانان باید از رزمندگان اسلام حمایت کنیم.
وی اظهار کرد: اختلاف، سم است و باید همواره از طرح مسائل تفرقه انگیز در جامعه پرهیز شود و هیچ موضوعی بهانه ای برای دامن زدن به اختلافات مذهبی نباشد و به منظور عمران و آبادانی بیشتر، انسجام و همبستگی مسئولان و مردم تحکیم شود.
وی بیان کرد: مردم آستارا خوب، در همه صحنه ها حاضر و قانع هستند و صفت قناعت آنها رسالت مسئولان را در خدمتگزاری بیشتر به این مردم سنگین کرده و باید با اتکا به ظرفیت ها و اتحاد کامل در رفع مشکلات مردم تلاش کنیم.
حافظ نیا ادامه داد: طبق نظر دیوان محاسبات کشور 400 مدیر از حقوق های نامتعارف و بالای 200 میلیون ریال و پاداش های چند میلیون تومانی بهره مند شده اند و باید ضمن اعلام اسامی آنها به مردم و بازگشت سرمایه های حیف و میل شده به بیت المال، همه آنها از مناصب خود اخراج شوند.
امام جمعه آستارا در بخش دیگر سخنانش عاطفه و احساسات را از ویژگی های دین اسلام برشمرد و بر توام شدن حزن و گریه با معارف حسینی در آئین های عزاداری ماه محرم تاکید کرد.
حافظ نیا گفت: سوگواری ها باید عاری از بدعت و خرافه و برانگیزاننده غیرت دینی، عفاف، حجاب و شجاعت در مردم باشد.
در پایان آئین عبادی سیاسی نمازجمعه، نمازگزاران آستارا به مناسبت هفته امربه معروف و نهی از منکر از مقابل مصلی تا چهارراه حکیم نظامی این شهر، با سردادن شعارهای انقلابی راهپیمایی کردند.
شهرستان آستارا با 86 هزارنفر جمعیت در غرب استان گیلان و در همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
خبرنگار: یوسف هدایتی**انتشاردهنده: امیرحسین کبیری
7105 / 7124/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال