تخلیه و بارگیری بیش از 26 هزار تن کالا در بندر آستارا

آستارا - ایرنا - رئیس اداره بندر و دریانوردی شهرستان آستارا از تخلیه و بارگیری بیش از 26 هزار تن کالا از ابتدای سال جاری تاکنون از طریق این بندر خبر داد.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی شرکت خدمات بندری و دریایی کاوه شعبه آستارا به ایرنا، محمود میر نبی لی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بالغ بر 26 هزار و 778 تن انواع کالا در منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا تخلیه و بارگیری شده است.
وی افزود: در این مدت محموله های صادراتی از منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا به وزن 9 هزار و 180 تن به مقصد بندر باکو در جمهوری آذربایجان بارگیری شد.
میر نبی لی اضافه کرد: این محموله های صادراتی شامل کالاهایی نظیر کربنات کلسیم، پی وی سی ، پلی اتلین ، پلی پروپلن ، پودر تالک و گرانول پی وی سی می باشد.
وی اظهار کرد: همچنین محموله های وارداتی به وزن 17 هزار و 598 تن شامل کالاهایی نظیر آهن ، گالوانیزه، تخته ، ام دی اف و شمش آهن در منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا تخلیه شد.
وی ادامه داد: کالاهای وارداتی از کشور جمهوری آذربایجان و قزاقستان وارد منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا شد.
بر اساس این گزارش مجموع آمار تخلیه و بارگیری در بندر آستارا از سال 1392 تاکنون بالغ بر 410 هزار تن انواع کالا می باشد.
بندر چند منظوره آستارا به عنوان نخستین بندر بخش خصوصی کشور بر اساس اعلام کارشناسان حوزه حمل و نقل ، نزدیک ترین و مقرون به صرفه ترین مسیر و حلقه اتصال تجارت و ترانزیت کالا بین سه قاره آسیا، آفریقا و اروپاست.
این بندر چند منظوره برای تخلیه و بارگیری کشتی های دو هزار و 500 تنی پیش بینی شده و پس از تکمیل ، ظرفیت پذیرای همزمان پنج کشتی در پنج اسکله اختصاصی خود را دارد.
این واحد بندری در استان گیلان به ظرفیت نهایی سه میلیون و 500 هزار تن تخلیه و بارگیری سالانه کالا پیش بینی و طراحی شده که یک میلیون و 500 هزار تن آن با یک اسکله اختصاصی مربوط به تخلیه و بارگیری سوخت و مواد نفتی خواهد بود و دو میلیون تن دیگر نیز به تخلیه و بارگیری سایر کالاها اختصاص می یابد.
این بندر در فضای 60 هکتاری احداث شده است و در سال گذشته با پهلوگیری 105 فروند کشتی ، 197 هزار و 671 تن کالا در بندر آستارا تخلیه و بارگیری شد.
7105/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال