پارسال آستارا با یکهزار و 711 میلیمتر بارش 121 روز بارانی بود

آستارا- ایرنا- رئیس اداره هواشناسی آستارا اعلام کرد : پارسال با یکهزار و 711 میلیمتر بارش سالانه ، هوای این شهرستان 121 روز بارانی بود.

فردین فرتوت نیا روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: میزان بارش سال گذشته شهرستان آستارا نسبت به سال قبل از آن 22 درصد و در مقایسه با میانگین بلندمدت اقلیمی 24 ساله ، 24 درصد افزایش داشته است.
وی بیشترین بارش شهرستان آستارا در سال گذشته را مربوط به مهرماه و آبانماه اعلام کرد و اظهار داشت: میانگین بارش سالیانه اقلیمی آستارا یکهزار و 379 میلیمتر است.
وی کمترین میزان بارش ماهیانه شهرستان آستارا در سال گذشته را مربوط به مرداد ماه به میزان شش میلیمتر ذکر کرد.
وی در ادامه حداقل دمای ثبت شده در شهرستان آستارا در سال گذشته را مربوط بهمن ماه به میزان منفی دو درجه سانتیگراد ذکر کرد و افزود: حداکثر دمای سال گذشته شهرستان نیز با 36 درجه سانتیگراد بالای صفر در مردادماه به ثبت رسید.
وی اضافه کرد: در سال 94 میانگین دمای سالانه شهرستان آستارا به 16.1 درجه سانتیگراد بالای صفر رسید.
رئیس اداره هواشناسی شهرستان آستارا در ادامه حجم تبخیر سالیانه شهرستان آستارا را یک هزار و 139 میلیمتر اعلام کرد و افزود: این میزان تبخیر نسبت به سال ماقبل یک درصد و نسبت به بلندمدت اقلیمی 34 درصد افزایش داشته است.
وی همچنین بیشترین سرعت وزش باد در شهرستان آستارا را در سال گذشته به میزان 72 کیلومتر در ساعت اعلام کرد.
شهرستان 86 هزار نفری آستارا در غرب استان گیلان و در جوار مرزهای جمهوری آذربایجان واقع شده و به علت قرار گرفتن در حاشیه جنوبی دریای خزر ، از نقاط پرباران کشور محسوب می شود.
اداره هواشناسی آستارا جزو چهار ایستگاه سینوپتیک اصلی و بین المللی استان گیلان محسوب می شود.
7105/6070

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال