لونگی، غذای مورد علاقه مسافران نوروزی آستارا

آستارا - ایرنا - در میان غذاهای محلی آستارا ، لونگی بیش از همه غذاها مورد استقبال مسافران نوروزی آستارا قرار گرفته است.

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار ایرنا تنوع غذاهای محلی در شهرستان آستارا باعث شده تا مسافران و گردشگران نوروزی متناسب با ذائقه های خود به سمت این غذاهای سنتی و خوشمزه گرایش پیدا کنند.
لونگی ، چغیرتما ، باستیرما ، بورانی پلو و چندین نوع غذای محلی دیگر که هر کدام در سفره شهروندان آستارایی از جایگاه ویژه ای برخوردار است اما در این میان، لونگی از شهرت چشمگیری برخوردار بوده چراکه تا مسافری نام غذای محلی آستارا را می شنود، به یاد لونگی می افتد.
مغز گردو ، پیاز ، رب آلوچه و یا رب ازگیل مواد اصلی لونگی را تشکیل می دهد که پس از آماده شدن این خوراک خوشمزه آن را داخل شکم مرغ و یا ماهی قرار داده و سپس اقدام به طبخ آن می کنند.
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان آستارا در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: دو هزار و 500 نوع غذای محلی و سنتی در سراسر نقاط ایران شناسایی شده که سهم استان گیلان از این تعداد ، 170 نوع غذای محلی است.
پردل امیری نژاد با بیان اینکه گردشگری غذا یکی از انواع گردشگری در سطح جهان شناخته می شود ، اضافه کرد: بعد از جاذبه های گردشگری ، انواع غذاهای محلی هر منطقه است که می تواند در جذب و ماندگار کردن گردشگران نقش آفرین باشد.
وی اظهار کرد: از شمال تا جنوب گیلان به سبب تنوع اقلیم و قومیت ها با تنوع غذایی نیز روبه رو هستیم که در این میان، شهرستان آستارا در غرب استان به لحاظ موقعیت گردشگری نقش عمده ای را می تواند در معرفی خوراکی های محلی ایفا کند.
امیری نژاد ادامه داد: شهرستان آستارا با برگزاری نخستین جشنواره غذاهای محلی در سال گذشته قدم موثری را در راستای معرفی غذاهای محلی برداشت.
یکی از رستوران داران بین راهی آستارا نیز در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: تنوع غذاهای محلی در شهرستان آستارا باعث جذب مسافران و گردشگران زیادی به این شهرستان توریستی شده است.
وی با اشاره به اینکه در میان غذاهای محلی آستارا لونگی ماهی سفید و لونگی جوجه محلی طرفداران زیادی دارد ، افزود: بسیاری از گردشگران پس از صرف غذاهای محلی به دلیل خوشمزه بودنشان طرز تهیه آن ها را جویا می شوند.
وی اضافه کرد: غذاهای محلی نقش عمده ای در شناساندن فرهنگ بومی هر منطقه ایفا می کند که با معرفی بیش از پیش این غذاها از طریق رسانه های مختلف، می توان باعث کاسته شدن گرایش روزافزون مردم به غذاهای آماده(فست فود) شد.
170 نوع غذای محلی توسط اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان در این استان شناسایی شده که در این میان، شهرستان آستارا از تنوغ غذایی چشمگیری برخوردار است.
شهرستان مرزی آستارا در شمال غربی استان گیلان با داشتن جذابیت های گردشگری متعدد سالانه بالغ بر شش میلیون گردشگر داخلی و 800 هزار گردشگر خارجی را به خود جذب می کند.
7105/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال