دهکده گردشگری حیران آستارا توسعه می یابد

آستارا- ایرنا- مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان گفت: دهکده گردشگری حیران آستارا به عنوان یکی از مناطق نمونه گردشگری کشور توسعه می یابد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، رضا علیزاده عصر دوشنبه در جریان بازدید از طولانی ترین سورتمه ریلی شمال کشور در حیران آستارا افزود: دولت تدبیر و امید اهتمام ویژه ای به حمایت همه جانبه از سرمایه گذاران بخش گردشگری دارد.
وی با ابراز تاسف از نشر اکاذیب و شایعه پردازی مبنی بر جمع آوری سورتمه ریلی به دلیل عدم حمایت مسئولان، اضافه کرد: سرمایه گذار بخش خصوصی در دهکده گردشگری حیران پیش خرید تجهزات مربوط به چند پروژه دیگر از جمله زیپ لاین ، بانجی جامپینگ ، قطار پارک تفریحی را نیز از خارج کشور انجام داده است.
وی اظهار کرد: دهکده گردشگری حیران آستارا در کنار سورتمه ، تله کابین و سایر تجهیزات تفریحی توسعه چشمگیری خواهد یافت.
علیزاده حمایت از سرمایه گذاران را کانون توجه مدیران دولت تدبیر و امید دانست و گفت: استاندار گیلان به عنوان نماینده عالی دولت در گیلان برای رونق صنعت گردشگری و ارج نهادن به مقام سرمایه گذاران بخش خصوصی نگاه ویژه ای دارد.
مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان شهرستان مرزی آستارا را منطقه ای مناسب برای اجرای طرح های گردشگری خواند و افزود: توسعه صنعت گردشگری و جذب توریست در آستارا موجب افزایش ورود گردشگران داخلی و خارجی به گیلان و در نتیجه تحول اقتصادی، کسب درآمد بومیان منطقه و نیز افزایش اشتغالزایی خواهد شد.
وی اضافه کرد: نشست های متعددی به ریاست استاندار جهت رفع مشکلات سرمایه گذاران برگزار شده و با رایزنی های انجام شده با مسئولان دستگاه های اجرایی شاهد توسعه طرح های گردشگری در استان خواهیم بود.
مدیرکل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری گیلان اظهار کرد: در حال حاضر فضای همدلی و همگرایی حاکم در استان بسترهای توسعه را فراهم نموده و پرهیز از حاشیه پردازی ها از سوی مدیران استانی موجب شده تا اهداف دولت تدبیر و امید محقق شود.
در سال 90 فعالیت دهکده گردشگری حیران در زمینی به مساحت 9 هکتار آغاز شد.
تله کابین و بخش هایی نظیر هتل چهار ستاره ، رستوران ، کافی شاپ ، سورتمه و پیست کارتینگ از جمله بخش های مجموعه دهکده گردشگری حیران آستاراست.
حیران ، دهستانی در 30 کیلومتری آستارا با دو هزار و 200 هکتار مساحت است که از این میزان، یک هزار و 200 هکتار به مستثنیات اشخاص و یک هزار هکتار به منابع ملی تعلق دارد.
منطقه حیران از توابع شهرستان آستارا در منتهی الیه غرب استان گیلان و همجوار با استان اردبیل است.ک/2
7105/6070

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال