تعیین مرز عرصه های منابع طبیعی در منطقه حیران آستارا

آستارا- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری شهرستان آستارا از تعیین مرز عرصه های منابع طبیعی با نصب بنچ مارک در دهستان حیران خبر داد.

سرخوش کرم زاده روز یکشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: منابع طبیعی شهرستان آستارا در راستای حفاظت و صیانت از اراضی ملی اهتمام جدی دارد.
وی با اشاره به اینکه در این راستا اداره منابع طبیعی با نصب بنچ مارک بر روی زمین نسبت به تعیین مرز عرصه های منابع طبیعی اقدام می کند ، افزود: در سال های اخیر با نصب بنچ مارک به طول 10 کیلومتر عرصه های منابع طبیعی در روستای حیران آستارا مشخص شد و در سال جاری نیز در یکی از روستاهای دهستان حیران این اقدام صورت گرفت.
وی با بیان اینکه این اقدام به منظور جلوگیری از تجاوز افراد سودجو به اراضی ملی صورت می گیرد ، اضافه کرد: امسال در مجموع در دو نقطه تعداد 116بنچ مارک به طول تقریبی پنج کیلومتر نصب شده است.
وی با اشاره به اینکه ویرمونی و گیلده از جمله روستاهایی است که مرز اراضی ملی آنها با لوله های بتنی بنچ مارک مشخص شده است ، اظهار کرد: برای انجام این پروژه 460 میلیون ریال هزینه شد.
به گفته کرم زاده نصب بنچ مارک مطابق استانداردهای منابع طبیعی و آبخیزداری در سایر نقاط مربوط به اراضی ملی شهرستان آستارا نیز عملیاتی می شود.
اراضی ملی آستارا 40 هزار هکتار است که در این میان 32 هزار هکتار از اراضی را مناطق جنگلی تشکیل می دهد که در آن انواع گونه های جنگلی از قبیل بلوط ، راش ، توسکا ، ممرز ، نمدار ، ملج ، لیلکی ، انجیلی ، آزاد ، افرا ، گردو ، شیردار ، گیلاس وحشی ، فندق ، شمشاد جنگلی و ون وجود دارد.
شهرستان آستارا در 200 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.ک/3
7105/6070

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال