45 عنوان کتاب محمد گذرآبادی مترجم و مدرس سینما در انزلی رونمایی شد

انزلی - ایرنا - 45 عنوان کتاب محمد گذرآبادی مترجم ، نویسنده و مدرس فیلمنامه نویسی به همت انجمن سینمای جوانان انزلی از عصر چهارشنبه در سالن جنبی سینما هلال احمر انزلی به معرض نمایش گذاشته شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، در آیین رونمایی از کتابهای گذرآبادی که با استقبال بسیار خوب علاقمندان به فیلم و سینما و ادبیات و فیلمسازان روبرو شد از 25 عنوان کتابهای سینمایی و فیلمنامه نویسی این نویسنده یک نسخه از سوی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی انزلی خریداری و به دفتر سینمای جوانان انزلی اهداء شد.
همچنین ساعت 17 روز پنج شنبه 31 اردیبهشت نشستی با علاقمندان به فیلم و سینما با موضوع فیلمنامه با حضور محمد گذرآبادی و جمعی از استادان سینما و فیلمسازان انزلی در مجتمع فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی انزلی برگزار می شود.
نمایشگاه کتاب این نویسنده تا روز جمعه اول خرداد از ساعت 16 تا21 در معرض نمایش و فروش قرار دارد.
برگزاری این نمایشگاه طلیعه ای برای فعالیتهای جدید دفتر سینمای جوانان انزلی است.
سرپرست انجمن سینمای جوانان انزلی ، نمایش فیلم پنجشنبه هر هفته پنج تا هفت همراه با نقد و بررسی با حضور اساتید فیلمنامه نویسی ، نمایش فیلم در دبیرستانها به منظور آشنایی نوجوانان با مقوله فیلم کوتاه و معرفی انجمن بعنوان مکانی برای آموزش تولید فیلم کوتاه را از جمله برنامه های اجرا شده از سوی این دفتر در دوره جدید فعالیتها عنوان کرد.
زهره زمانی در گفت و گو با ایرنا برگزاری جلسات فیلمنانه خوانی ، چاپ نشریه ای با موضوع تحلیل فیلم ، نمونه مقالات و فیلمنامه های موفق اعضاء را از برنامه های آتی این دفتر اعلام داشت.
محمد گذرآبادی متولد فروردین 1345 تهران دارای مدرک کارشناسی رشته کارگردانی فیلم و کارشناسی ارشد رشته سینما از دانشگاه هنر است.
وی تاکنون دو بار جایزه قلم زرین به عنوان بهترین مترجم سال سینما از جشن کتاب خانه سینما را در سالهای 1388 و 1390 ، عنوان برگزیده کتاب فصل خانه کتاب در سال 1389 و مترجم برگزیده سینما از سوی کانون فیلمنامه نویسان خانه سینما در سال 1393 را از آن خود کرده است .
ترجمه بیش از 40 عنوان کتاب در زمینه های سینما ، تلویزیون ، ادبیات ، ارتباطات ، روانشناسی و تالیف نخستین فرهنگ تخصصی واژگان و اصطلاحات فیلمنامه نویسی ، تدریس فیلمنامه نویسی ، برگزاری همایشهای تخصصی در زمینه آموزش فنون فیلمنامه نویسی از جمله سوابق کاری گذرآبادی است.
گذرآبادی عضو شورای تخصصی فیلمنامه در بنیاد سینمایی فارابی و عضو هیات داوران بین المللی جشنواره مذهب امروزreiigion today ایتالیا در سال 2014 بوده است.ک/1
6030/6070

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال