اندیشه های ناب شهید مطهری بهترین الگو برای معلمان و جامعه است

رشت - ایرنا - نماینده ولی فقیه و استاندار گیلان در پیامی مشترک به مناسبت سالروز شهید مطهری و روز معلم گفتند: اندیشه های ناب شهید آیت الله مرتضی مطهری بهترین الگو برای استادان، معلمان و آحاد جامعه است.

آیت الله زین العابدین قربانی و محمدعلی نجفی در این پیام مشترک که نسخه ای از آن روز شنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت، افزودند: حمد و سپاس شایسته خداوندی است که کسوت معلمی را بر شانه بهترین بندگان خویش یعنی پیامبران و پیشوایان دینی قرار داد تا استعدادهای انسان در پرتو خورشید تعلیم و تربیت شکوفا و توانایی هایش شناسایی شود.
در ادامه این پیام با اشاره به همزمانی زادروز خجسته امام علی (ع) با آغازین روز از هفته گرامیداشت مقام معلم و سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری آورده شده؛ در این روز بزرگ یاد و خاطره همه شهدای گرانقدر فرهنگی را ارج می نهیم و از همین رو انتظار داریم آموزه های معنوی و عقلانی اسوه عدالت، برابری و آزادی، حضرت علی (ع) و اندیشه های ناب شهید مطهری برای استادان، معلمان و دانش آموزان الگویی خالص و بی همتا باشد.
به گفته آنان؛ گرچه باورمان بر این است که بزرگداشت مقام شامخ معلمی، اختصاص به یک روز یا هفته ندارد امّا هفته معلم فرصت ارزشمندی است تا با مرور کوشش های این پیام آوران آگاهی و آفرینندگان زیباترین جلوه های ایثار و مهربانی فرهنگ سپاسگذاری و تجلیل از الگوهای اندیشه ورزی و دانش افروزی را پاس بداریم.
نماینده ولی فقیه و استاندار گیلان در این پیام افزودند: امید است در سالی که با هوشمندی رهبر معظم انقلاب اسلامی با عنوان دولت و ملّت، همدلی و هم زبانی نامگذاری شده، با عزم ملّی و مدیریت جهادی همه خدمتگزاران بر توانمندی ها مادی و معنوی فرهنگیان افزوده شود تا شاهد گامی بلند به سوی تحقق شعار سال و اجرای سیاست های دولت تدبیر و امید در عرصه آموزش و پرورش باشیم.
در پایان این پیام آورده شده؛ از خداوند بزرگ برای همه معلمان عزیز که دانش آموزان ایران اسلامی را در مسیر دانایی و توانایی رهنمون می کنند، تندرستی و سعادتمندی را خواستاریم.
12اردیبهشت سالروز شهادت آیت الله مرتضی مطهری به عنوان روز معلم نامگذاری شده است.
امسال این روز بزرگ همزمان با 13رجب سالروز ولادت حضرت علی (ع) و آغاز آیین معنوی ایام البیض(اعتکاف) متبرک شده است.ک/1
7296/ 6158

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال