گیلان به روایت کارت پستال های تاریخی رونمایی شد

رشت - ایرنا - کتاب ' گیلان به روایت کارت پستال های تاریخی' عصر امروز (دوشنبه) بمناسبت هفته فرهنگ و هنر رشت در پژوهشکده گیلانشناسی رشت رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، 'محمد پرحلم 'معاون فرهنگی هنری حوزه هنری گیلان در مراسم رونمایی از این کتاب بیان کرد: این مجموعه حاصل تلاش مهرداد اسکویی و همکاران سخت کوش اوست که با همت بسیار، از آرشیوهای مختلف( آلبوم های شخصی در خانه های مردم گرفته تا مجموعه داران معتبر ایرانی و خارجی )جمع آوری شده است.
وی اظهار کرد: این مجموعه حاوی کارت پستال های سه دوره تاریخی قاجاریه، پهلوی اول و دوم و دربرگیرنده مضامینی چون نحوه زندگی مردم ، رجال و مشاهیر، وقایع تاریخی ،نوع معماری، مناظر شهری و روستایی، طبیعت و مکان های دیدنی ،نحوه پوشش، مناسک مذهبی، آیین ها و آداب و سنن و حمل ونقل زمینی و دریایی است.
وی ادامه داد: تولید این کارت ها با تصاویر ایرانی ، علاوه براین که سبب آشنایی بسیاری از هم وطنان با بناها ، شهرها و شخصیت های ایرانی می شده؛ گوشه هایی از اقلیم ، فرهنگ، پوشاک و شکل زندگی روزمره جامعه ایرانی نیز از طریق آن به جهانیان شناسانده می شده است.
کتاب یادشده در قطع خشتی و با قیمت 500 هزار ریال ارایه می شود اما امروز بدلیل پاسداشت هفته فرهنگ و هنر رشت و رونمایی از این کتاب، بهای آن با نصف قیمت ارایه شده است.
مراسم رونمایی گیلان به روایت کارت پستال های تاریخی با حضور برخی از مدیران، مفاخر، فرهیختگان و علاقمندان به فرهنگ و هنر رشت در پژوهشکده گیلانشناسی رشت برگزار شد.ک/3
1881 / 695

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال