رییس دانشگاه پیام نور آستارا:دانشجویان با نقد منصفانه به اعتلای نظام کمک کنند

آستارا ـ ایرنا ـ رییس دانشگاه پیام نور واحد آستارا گفت: دانشجویان با تیزبینی و نقد منصفانه خود می توانند به اعتلای نظام جمهوری اسلامی در تمامی ابعاد کمک کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، علی آصفی روز یکشنبه در جمع دانشجویان دانشگاه پیام نور آستارا اظهار کرد: روز دانشجو یادآور رشادت ها و ایستادگی ها در برابر زیاده خواهان جهانی است.
وی با اشاره به اینکه بنا به تاکیدات رهبری روز دانشجو به عنوان مناسبت ضد آمریکا و ضدسلطه باقی خواهد ماند ، افزود: دانشجویان در آن زمان سایه سنگین استکبار را بر کشور خود نتوانستند تحمل کنند و در راستای دفاع از ارزش های اسلامی قیام کردند.
وی با تبریک روز دانشجو به تمامی دانشجویان کشور اضافه کرد: دانشجویان امروزی باید با دید وسیع به پیرامون خود بنگرند چرا که دشمنان همواره در فکر طراحی برنامه های مختلف در قالب جنگ نرم هستند.
وی دید وسیع و نگاه تیزبینانه دانشجویان را موثر خواند و اظهار کرد: دانشجویان با تکیه به همین روحیه با نشاط و شاداب خود باید وضعیت علمی ، فرهنگی ، سیاسی و اجتماعی کشور را رصد کنند تا در راستای اعتلای انقلاب مثمر ثمر باشند.
وی با بیان اینکه رسالت دانشجو تنها در سنگر علم خلاصه نمی شود ، اظهار کرد: دانشجوی موفق اسلامی باید با رسیدن به بینش معرفتی ، قدرت تجزیه و تحلیل پدیده های سیاسی و اجتماعی را داشته باشد.
آصفی دانشجویان را مدیران اجرایی فردای نظام خواند و گفت: شایسته است دانشجویان با الگو گرفتن از راه شهدای دانشجو در مسیر جهاد پژوهشی ، تحول در فناوری و شناخت آسیب های جامعه که از نیازهای امروز کشور است ، گام بردارند.
وی توجه به اخلاق اسلامی ، انس با قرآن کریم ، رعایت حدود الهی و دوری جستن از غرور و خودستایی را زمینه ساز موفقیت دانشجویان عنوان کرد.
رییس دانشگاه پیام نور آستارا در ادامه از مسوولان شهرستانی و استانی خواست تا در راستای توسعه کیفی دانشگاه یاری رسان سربازان سنگر علم و دانش باشند.
به گزارش ایرنا ، یک هزار و 450 دانشجو در 14 رشته کارشناسی در دانشگاه پیام نور واحد آستارا تحصیل می کنند.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 85 هزار نفر جمعیت در 200 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.ک/3
7105 / 535 / 695

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال