مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی :

شکوفایی منطقه آزاد انزلی در گرو تکمیل بندر کاسپین است

انزلی - ایرنا - مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در آیین بهره برداری از پروژه های عمرانی این منطقه شکوفایی منطقه را در گرو تکمیل مجتمع بندری کاسپین عنوان کرد .

به گزارش خبرنگار ایرنا ، ˈ رضا مسرور ˈ روز پنجشنبه اظهار کرد : همه تلاش مدیران منطقه اجرای سریع پروژه های زیر بنایی و مهمی است که در گذشته انجام نشده یا به تاخیر افتاده است .
وی خاطرنشان کرد : اگر قرار باشد تحولی اتفاق بیفتد لازمه آن فراهم شدن زیرساختها است که یکی از مهمترین آنها مجتمع بندری کاسپین است که در حال حاضر با سرعت مناسبی دنبال می شود .
وی متذکر شد : برای ایجاد درآمد ارزی در منطقه آزاد انزلی باید سرعت اجرای این پروژه را افزایش دهیم خاصه آن که در حال حاضر بورس در منطقه آزاد انزلی فعال شده است .
مسرور تصریح کرد بورس ، راه آهن و مجتمع بندری کاسپین سه ضلع مثلت توسعه منطقه آزاد خواهند بود .
به منظور ایفای نقش مؤثرتر منطقه آزاد انزلی در توسعه اقتصادی کشور و حرکت در مسیر سند چشم انداز 20 ساله ؛ این سازمان اقدامات لازم جهت ایجاد و راه اندازی بندر جدید کاسپین ، جهش خود را برای تبدیل شدن به منطقه آزاد بندری مدرن آغاز نموده است .
علاوه بر آن با توجه به قرار گرفتن این منطقه در مسیر کریدور شمال – جنوب کشور ، احداث بندر کاسپین موجبات حداکثر بهره برداری ممکن را از توان حمل و نقلی کشورهای حاشیه دریای خزر و قفقاز با توجه به نیاز روز افزون آنها به فعال سازی مبادلات تجاری فراهم خواهد آورد .
مجتمع بندری کاسپین منطقه آزاد انزلی با 25 پست اسکله به ظرفیت سالانه ۱۵ میلیون تن در حال احداث است .
ظرفیت اولیه این بندر سالیانه سه تا پنج میلیون تن تخلیه و بارگیری کالا بوده و ظرفیت نهایی این بندر به ۱۵ میلیون تن خواهد رسید .ک/1
7560/620/604

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال