مدیرعامل آبفای گیلان: برای تکمیل شبکه فاضلاب نیاز به اعتبار داریم

انزلی - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان گفت: برای تکمیل شبکه فاضلاب شهرهای استان و جلوگیری از ورود فاضلاب به رودخانه ها، تالاب انزلی و دریای خزر و حفظ بهداشت محیط نیاز ضروری به اعتبار داریم.

ˈ کاظم لطفی ˈ روز پنجشنبه در حاشیه جلسه با مسئولان شهرستان انزلی در مصاحبه با ایرنا اظهار کرد: برای نجات و حفظ تالاب انزلی باید فاضلاب شهرهایی که انتهای رودخانه هایشان به تالاب می ریزد نظیر رشت، صومعه سرا و فومن دارای شبکه بهداشتی و تصفیه خانه فاضلاب شوند.
وی بیان کرد : برای نیل به این مقصود نیاز به 100 میلیون یورو وام بانک توسعه اسلامی و شش هزار میلیارد ریال کمک بانک ملی داریم.
وی افزود: شهرهای رشت ، انزلی، آستارا، تالش، صومعه سرا، فومن ، آستانه ، لاهیجان، لنگرود و سیاهکل از شهرهایی هستند که اجرای شبکه فاضلاب و تصفیه خانه برای آنها دیده شده است .
لطفی با بیان این که در شهر رشت کارهای بسیاری صورت گرفته ولی هنوز به بهره برداری کامل نرسیده، خاطرنشان کرد : شبکه فاضلاب رشت به چهار منطقه تقسیم شده که منطقه اول با ایستگاه پمپاژ PSW ، در ماه های آتی 20 درصد فاضلاب شهر را به تصفیه خانه فخب انتقال می دهیم .
به گفته لطفی ؛ 20 درصد از فاضلاب رشت نیز قبلا به این تصفیه خانه منتقل می شد و برای انتقال 60 درصد باقی مانده نیاز به اعتباری در حدود 200 میلیارد تومان داریم.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان در خصوص طرح شبکه بهداشتی فاضلاب شهر انزلی نیز گفت : تاکنون 100 میلیارد تومان برای این بخش هزینه شده ولی اتمام آن نیاز به 95 میلیارد تومان اعتبار دیگر دارد.
وی با اشاره به این که در حال حاضر از اعتبارات ملی و استانی برای این امر استفاده می شود افزود: برای اتمام سریعتر این شبکه و تصفیه خانه فاضلاب نیاز به منابع دیگری از جمله بانک توسعه اسلامی و اعتبارات باقی مانده بانک جهانی ، استقراض بانک ملی داریم .
به گفته لطفی ؛ تاکنون حدود 65 درصد کار احداث شبکه و تصفیه خانه شهر انزلی به اتمام رسیده و در صورت تامین اعتبار کل کار در مدت چهار سال به اتمام می رسد در غیر این صورت و با اعتبارات اندک تکمیل کار بسیار سخت خواهد بود.
وی اظهار کرد: برای تامین آب آشامیدنی شهرهای رشت وانزلی نیز در هشت ماه گذشته سه حلقه چاه به روش فلمن حفر شد که به اندازه یک هزار لیتر در ثانیه به آب شرب شهرهای رشت و انزلی افزوده و مشکل را برای کوتاه مدت حل کرده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان در طرح سه ساله ظرفیت تصفیه خانه آب استان نیز به دو برابر میزان فعلی معادل شش هزار لیتر در ثانیه می رسد.
استان سرسبز گیلان در حاشیه دریای خزر با بهره مندی از طبیعت زیبا ولی حساس و شکننده، از مراکز مهم گردشگری و کشاورزی کشور محسوب می شود.ک/3
620/695

انتهای پیام /*

برچسب ها

گیلان

آبفا

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال