پروژه های مهر ماندگار؛

سالن شش هزار نفری رشت با حضور وزیر ورزش افتتاح شد

رشت - سالن ورزشی شش هزار نفری شهدای شهرستان رشت عصر روز پنجشنبه با حضور وزیر ورزش و جوانان افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در مراسم افتتاحیه این مجموعه ورزشی، ˈمحمد عباسیˈ وزیر ورزش و جوانان، ˈکیهان هاشم نیاˈ استاندار گیلان، تعدادی از نمایندگان مردم گیلان در مجلس شورای اسلامی و مسوولان ورزش این استان حضور داشتند.
مدیرکل ورزش و جوانان گیلان در جریان این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: این سالن از پروژه های مهرماندگار است که زیر نظر شرکت توسعه، تجهیز و نگهداری اماکن ورزشی کشور احداث شده است.
ˈمحمد باباییˈ بیان داشت: سالن شش هزار نفری رشت دارای 11 هزار و 458 متر مربع فضای روباز و هشت هزار و 304 متر مربع فضای سرپوشیده است.
وی ادامه داد: برای ساخت این سالن ورزشی، حدود 125 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
همچنین در جریان مراسم افتتاحیه این مجموعه ورزشی، ورزشکاران باستانی کار، کشتی گیله مردی و لافند بازی حرکات مربوط به ورزش خود را به نمایش گذاشتند که در جریان برگزاری حرکات ورزشی بومی محلی لافن بازی، حاضران به شدت ورزشکاران را مورد تشویق قرار دادند.
در ادامه این مراسم نیز یکی از نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: گیلان از دیرباز در امر ورزش در کشور مطرح بوده و هست.
ˈ غلامعلی جعفرزادهˈ افزود: اولین مدال طلای جهانی توسط مرحوم ˈمحمود نامجوˈ گیلانی در رشته وزنه برداری کسب شد و این ورزشکار پرآوازه شهرستان رشت در مدت ورزشی خود توانست 39 بار رکورد جهان را ترقی دهد.ک/3
7285/695

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال