بیش از 98 درصد جمعیت انزلی با سواد هستند

بندر انزلی – سرپرست نهضت سوادآموزی بندر انزلی گفت : 2/98 درصد جمعیت این شهرستان در رده سنی 10 تا 49 سال باسواد هستند.

به گزارش ایرنا، ˈغلامرضا لاله دوست ˈ عصر روز یکشنبه در جلسه دیدار آموزشیاران نهضت سواد آموزی با فرماندار این شهرستان گفت : از ابتدای سال 58 تا کنون در این شهرستان ، در مجموع با تشکیل دو هزار و 263 کلاس سواد آموزی 31 هزار و 758 نفر سواد آموز تحت پوشش بودند که 15 هزار و 726 نفر موفق به اخذ مدرک دوره های سواد آموزی شدند.
وی با اشاره به جمعیت 6/89 درصدی باسواد درسال 85 در رده سنی شش سال به بالا در شهرستان بندر انزلی افزود : این آمار در حالی است که جمعیت باسواد در استان در این سال 11/83 و در کشور 6/84 درصد بوده است.
وی به آمار باسوادی در رده سنی 10 تا 49 سال در سال 85 در شهرستان بندر انزلی اشاره و خاطر نشان کرد : در حالی که در این سال در این رده سنی آمار جمعیت باسواد در این شهرستان 3/97 درصد است این آمار در استان 4/93 و در کشور 7 /91 درصد است که این آمار نیز افزایش پنج درصدی باسوادی در این شهرستان را نسبت به آمار کشوری نشان می دهد.
وی اظهار داشت : در حال حاضر با بکارگیری 32 نفر آموزشیار زن و مرد 33 کلاس تشکیل شده که 396 نفر دوره پایانی نهضت را طی می کنند.
مشاور امور بانوان نهضت سوادآموزی شهرستان بندر انزلی عدم ثبات و امنیت شغلی، عدم دریافت حقوق به طور مرتب و کفاف ندادن آن، نبود بیمه را از مهمترین مشکلات آموزشیاران عنوان کرد.
سیدهˈپریسا رشیدیˈاظهار داشت : در حالی که بیشتر نهضت یاران تحصیلکرده و یا دارای تحصیل هستند این ذهنیت در جامعه وجود دارد که آموزشیاران از تحصیلات کافی برخوردار نیستند.
فرماندار شهرستان بندر انزلی نیز در این جلسه اظهار داشت : این شهرستان از باسواد ترین شهرستانهای کشور است .
ˈنادر عبدالله پورˈ با تاکید برلزوم حمایت از آموزشیاران افزود : بخشی از مشکلات نهضت یاران در شهرستان قابل رفع شدن است و بخشی می تواند به استان منتقل شود و بخشی دیگر از طریق نمایندگان مردم در مجلس منعکس شود.
جشن باسوادی در بندر انزلی دو سال قبل در این شهر برگزار شده است. ک/2
7152/620/604

انتهای پیام /*

برچسب ها

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال