شهردار شیراز: کمترین میزان تغییر کاربری باغ ها در سال 97 بوده است

شیراز- ایرنا- شهردار شیراز گفت: در سال 97 تنها سه هزار و 136 مترمربع از باغ های شیراز به سایر کاربری ها تغییر یافته که این میزان در مقایسه با سال های پیشین، کمترین بوده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا حیدر اسکندرپور، چهارشنبه در نشست شورای اسلامی شهر شیراز افزود: این در حالی است که میزان تغییر کاربری باغ های شیراز در سال ٩٠، پنجا و شش هزار و ٤١٣ مترمربع و در سال ٩٥، افزون بر ٥٧ هزار مترمربع بوده است.
وی، به برخی از انتقادهای مطرح شده در ارتباط با تغییر کاربری باغ‌های قصردشت در فضاهای اجتماعی اشاره و بیان کرد: موفق ترین سال در حفاظت از باغ ‌های قصردشت به استناد آمار موجود، سال ٩٧ بوده است اما فضای مجازی پر از اعداد عجیب و غریب در این باره است.
اسکندرپور ادامه داد: برخی از افرادی که امروز مباحثی را پیرامون تغییر کاربری این باغ‌ها مطرح می‌کنند، خودشان در تصمیم گیری های سال‌های گذشته دخیل بوده‌اند.
وی اظهار داشت: سال ٩٧ باتوجه به حساسیت و تذکرات شورای اسلامی شهر شیراز، شهرداری کمترین میزان تغییر کاربری در باغ‌ها را داشته، لذا با توجه به اعداد و ارقام نیاز به تفسیر و توضیح دیگری نیست.
شهردار شیراز با بیان اینکه لازم است رسانه‌ها این اعداد را تحلیل کنند،گفت: مجوز تغییر کاربری باغ فدک در ابتدای خیابان نیایش که عملیات اجرایی آن در زمان مدیریت شهری کنونی شیراز انجام شده مربوط به دوره قبل شهرداری شیراز بوده و این کار پس از سپری شدن مراحل قانونی بوده است.
اسکندر پور با بیان اینکه در دوره کنونی شهرداری شیراز در مورد تغییر کاربری باغ‌ها و ورود نیروهای جدید به شهرداری بسیار منضبط تر از دوره‌های قبل عمل شده، گفت: اعدادی که ارایه شد کاملا واضح است و نیاز به توضیح دیگری نیست.

**ورود بیش از سه هزار نفر در یک دوره چهارساله به شهرداری
شهردار شیراز همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با مقایسه آمار جذب نیروی انسانی در سال های گذشته نسبت به 2 سال اخیر در مجموعه شهرداری، افزود: با ارایه آماری در ارتباط با جذب نیروی انسانی در شهرداری مقایسه ای با سال های پیشین انجام شده که نتیجه گیری نهایی را به افکار عمومی و مردم واگذار می کنم.
اسکندرپور، که ظرف هفته‌های گذشته بارها در مورد روند جذب نیروی انسانی در شهرداری شیراز مورد پرسش و انتقاد قرار گرفته بود، بیان داشت: سال 89 تعداد ٦٧ نیرو، سال 90 تعداد ١٧٧نفر، سال 91 تعداد ٤٠٣ نفر و در سال ٩٢ که سال نخست فعالیت شورای اسلامی چهارم شیراز بوده ٦١٦ نفر جذب شهرداری شیراز شدند.
به گفته وی، در سال 93 نیز تعداد یک هزار و ٣٥٢ نفر، سال ٩٤ تعداد ٤٨٢ نفر، سال ٩٥ تعداد ٤١٦ نفر و سال ٩٦ تعداد 150نفر به نیروهای شاغل در شهرداری پیوستند.
شهردار شیراز ادامه داد: در یک دوره چهارساله، سه هزار و ٥٨٨ نفر نیروی جدید وارد شهرداری شیراز شدند اما دستگاه‌های نظارتی هیچ گونه حساسیتی در این زمینه نشان نمی‌دهند، در حالی که در 2 سال گذشته تنها ١٥٠ نیرو وارد مجموعه شهرداری شده اند که امری بسیار طبیعی است.

**انتصاب مدیران شهرداری به عهده شهردار است
شهردار شیراز در بخش دیگری از مطالب خود با بیان اینکه انتصاب مدیران در شهرداری حق شهردار است، افزود: از آنجا که شهردار باید پاسخگوی مردم و نمایندگان آنها باشد بنابراین انتصاب مدیران نیز بر عهده شهردار است.
9873 /6118

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال