خدمات سلامت در مناطق عشایری فارس توسعه می یابد

شیراز - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: استان فارس به پوشش صد درصدی دسترسی آسان به خدمات سلامت نزدیک شده است، با طراحی و راه اندازی طرح توسعه خدمات سلامت در مناطق عشایری حلقه پوشش سلامت در فارس کامل می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، دکتر عبدالرسول همتی روز سه شنبه به مناسبت هفته سلامت در جمع خبرنگاران بیان داشت: امسال راه اندازی 48 خانه بهداشت برای مناطق عشایری فارس در نظر گرفته شده که 18 خانه بهداشت در سفر اخیر وزیر بهداشت به فارس به بهره برداری رسید.
دکتر همتی افزود: 30 خانه بهداشت نیز تا پایان امسال در مناطق عشایری فارس ایجاد می شود تا حلقه پوشش همگانی سلامت در استان فارس تکمیل گردد.
به گفته وی دسترسی به خدمات سلامت تنها به معنای توسعه مراکز نیست، بنابراین لازم است بکوشیم تا در کنار گسترش زیرساخت های خدمت رسانی، فرهنگ ' خودمراقبتی' را نیز در جامعه توسعه دهیم.
همتی با اشاره به تلاش های مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در تحقق هدف دسترسی عادلانه به خدمات سلامت گفت: به ویژه با کمک برنامه پزشک خانواده، توانستیم به موفقیت های بیشتری در این زمینه دست یابیم.
معاون بهداشتی دانگاه علوم پزشکی شیراز در پاسخ به پرسشی در خصوص راهکارهای گسترش سلامت روان در استان فارس به استقرار کارشناسان ارشد روانشناسی در مراکز خدمات جامع سلامت و همچنین برگزاری آزمون به کارگیری 80 نیروی جدید بهداشت روان در استان اشاره کرد که در آینده نزدیک، در مراکز مشعول به کار می شوند.
این مقام مسوول هفته ملی سلامت را فرصتی مغتنم برای سیاستگذاران و دست اندرکاران این حوزه برشمرد تا با تاکید بر موضوع محوری سلامت و اطلاع‌رسانی در این زمینه، مردم را از اهمیت توجه به سلامت خود آگاه ساخته و همچنین سیاست‌های موجود را بازنگری کنند.
هفته سلامت در سال جاری از یکم تا هفتم اردیبهشت با شعار ' مراقبت های اولیه بهداشتی، راهی به سوی پوشش همگانی سلامت ' در سراسر کشور برگزار می شود ؛ غرفه های سلامت در ورودی ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز ، دانشکده ها، بیمارستان ها و شبکه های بهداشت و درمان برای مشارکت بیشتر مردم و اطلاع رسانی سلامت برپا شده است.
6113

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال