فرماندار ویژه فسا: سکون در دانشگاه توجیه پذیر نیست

شیراز-ایرنا- معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه شهرستان فسا گفت: سکون و فضای بسته حاکم در دانشگاه دولتی فسا، توجیه پذیر نیست و باید برای رفع این مشکل، تحول اساسی در رویکرد و عملکرد مجموعه مدیریتی این دانشگاه ایجاد شود.

به گزارش ایرنا سلیمان کرمی، سه شنبه در نشست بررسی وضعیت دانشگاه دولتی فسا افزود: ظرفیت های علمی و پژوهشی فراوانی در شهرستان فسا وجود دارد، به عنوان نمونه دانشکده فنی کشاورزی این شهرستان از زیر ساخت های مناسبی برخوردار است اما تامین تجهیزات آن نیاز به همکاری بیشتری از سوی دستگاه های ذی ربط دارد که در صورت تحقق این امر شاهد ارتقای کیفیت این مرکز علمی و سطح علمی بالاتری در این منطقه خواهیم بود.
وی بیان کرد: بر این باوریم که اگر دانشگاه بدون اینکه توان خود را از بالقوه به بالفعل تبدیل کند تنها در حصار علم آموزی و پژوهش محوری محض قرار گیرد، عملا کارآیی خود را از دست می دهد و از سوی دیگر چنانچه دانشگاه ها و مراکز علمی نتوانند توان علمی خود را به صورت عملی در جامعه ترویج دهند، به رسالت خود عمل نکرده اند.
کرمی ادامه داد: در شرایط کنونی، پاسخ به چالش ها، توجه به توانایی ها و نوآوری ها، حرکت در مسیر پژوهش و لزوم بازنگری در وضعیت دانشگاه های نسل سوم به عنوان مهم ترین عوامل اصلی درفرآیند توسعه دانشگاه ها، تلقی می شود.
شهرستان فسا در فاصله 130کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.
9653 /6118

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال