وزیر علوم: دانشگاه ها ماموریت گرا شوند

شیراز- ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: موضوع حذف مراکز آموزش عالی هم اکنون در طرح ساماندهی مطرح نیست؛ درمقابل لزوم مأموریت گرا شدن واحدهای مختلف و مهارت افزایی دانش آموختگان دانشگاهی مورد تأکید است.

به گزارش ایرنا، منصور غلامی دوم اردیبهشت 98 در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز با بیان اینکه آمایش آموزش عالی شامل مطالعه جامع همه شرایط و زمینه‌هاست، عنوان کرد: آمایش آموزش عالی باید برگرفته از آمایش سرزمینی کلان باشد که در حال حاضر امکان اجرای آن نیست.
وزیر علوم ادامه داد: هم اکنون به دنبال ساماندهی آموزش عالی کشور هستیم که مقدمه ای برای آمایش آموزش عالی خواهد بود.
وی بیان کرد: اجرای صحیح این طرح سبب افزایش استانداردها و بهبود کیفیت و شبکه‌ای به هم پیوسته از مراکز آموزش عالی استان ها ایجاد می شود.
غلامی اظهار داشت: بر این اساس مأموریت های توسعه ای با تعامل اجرا خواهد شد؛ در اجرای طرح ساماندهی آموزش عالی از نظرات کارشناسان و عالمان بخش های مختلف بهره گیری می شود تا هرچه بهتر بتوان از منابع و ظرفیت های موجود بهره برداری کرد.

** لزوم تحقق عدالت آموزشی
نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز نیز در این نشست با بیان اینکه دانشگاه شیراز از دانشگاه های مادر و صاحب نام کشور است، گفت: با این وجود استان فارس در زمینه آموزش عالی در جایگاهی که باید باشد، قرار ندارد.
آیت الله لطف‌ الله دژکام ادامه داد: شورای مشورتی مدیران دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی استان تشکیل شود تا درباره ارتقای جایگاه فارس، همفکری مناسب صورت گیرد.
نماینده ولی فقیه در استان فارس اضافه کرد: اجرای آمایش آموزش عالی مساوی با کوچک کردن و حذف واحدهای دانشگاهی نیست و اجرای این طرح باید معطوف به عدالت آموزشی باشد.
آیت الله دژکام از وزیر علوم درخواست کرد که با بهره گیری از نظرات عالمانه و کارشناسانه، مسیر آمایش آموزش عالی به نحو احسن طی شود تا در نهایت همه مجموعه ها با علاقه پای کاربیایند و این طرح مهم اجرا شود.
وی اجرای صحیح این طرح را از مصالح استان و کشور برشمرد و بیان کرد: در اجرای این طرح سابقه تاریخی، علمی و شأن واحدهای شهرستانی حفظ شود.
امام جمعه شیراز گفت: هیچ اصراری که طرح آمایش به شکل خاصی انجام شود نیست اما مهم است که از ظرفیت های فراوان استان فارس با بهره گیری از روش های علمی استفاده شود.
وزیر علوم تحقیقات و فناوری به منظور دیدار با دانشگاهیان استان فارس و بهره ‌برداری از چند طرح علمی‌-‌دانشگاهی در شیراز به سر می‌برد.
7375 /1876

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال