امام جمعه شیراز: راهپیمایی نیمه شعبان حرکت ارزشمندی است

شیراز- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز با بیان این که راهپیمایی منتظران حضرت مهدی (عج) در نیمه شعبان حرکت ارزشمندی است، از پیروان امامت و ولایت دعوت کرد که در این آیین که روز یکشنبه اول اردیبهشت ماه امسال برگزار می شود شرکت کنند.

به گزارش ایرنا، آیت الله لطف الله دژکام جمعه در همایش بزرگ مهدی یاوران در شیراز افزود: منتظران واقعی امام عصر(عج) در شیراز دراین آیین که با عنوان 'حماسه حضور برای ظهور' برگزار می شود، از مسیرهای تعیین شده به سمت حرم حضرت احمد ابن موسی شاهچراغ(ع) راهپیمایی می کنند.
نماینده ولی فقیه در فارس در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه همه وظیفه دارند با برنامه ریزی جامعه را برای ظهور امام عصر(عج) آماده کنند، گفت: دین توام با ولایت در عصر ظهور آن حضرت در جهان اجرایی خواهد شد.
وی افزود: خداوند زمینه گسترش دینی و آیینی که نسبت به آن راضی است را در جهان ایجاد خواهد کرد.
امام جمعه شیراز ادامه داد: با ولایت، دین انسان کامل می شود و دین بدون ولایت مورد رضای خداوند قرار ندارد.
وی اضافه کرد: انسانها باید دین خود را با ولایت پذیری تکمیل کنند تا در زمان ظهور امام عصر (عج) جامعه ولایت آن حضرت را بپذیرد تا زمینه گسترش دین و آیینی که مدنظر خداوند است در جهان مهیا شود.
آیت الله دژکام با بیان اینکه در دوره کنونی مردم ولایت پذیری را تمرین می کنند گفت: ما بیاید ببینیم در دوره کنونی، چقدر می توانیم دستور ولی امر زمانه خود را بپذیریم و به آن عمل کنیم و در زمره افرادی باشیم که مردم را به سوی دین راهنمایی می کنند.
در پایان این آیین که در آستانه نیمه شعبان برگزار شد، هشت نفر از طلبه های حوزه های علمیه شیراز به لباس روحانیت ملبس شدند.
15 شعبان سالروز میلاد حضرت مهدی (عج) امام زمان امسال مقارن با اول اردیبهشت ماه است.
مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان فارس پیش از این گفته بود: راهپیمایی نیمه شعبان با عنوان حماسه حضور برای ظهور در شیراز و دیگر نقاط استان فارس برگزار می شود.
حجت الاسلام محمد رضایی افزود: در شیراز، راهپیمایان منتظر ظهور حضرت مهدی (عج)، ساعت 10 صبح یکشنبه اول اردیبهشت از میدان امام حسین(ع) حرکت و با گذر از خیابان کریمخان زند به حرم مطهر احمد بن موسی شاهچراغ(ع) می روند.
وی ادامه داد: مسیر دیگر راهپیمایان در شیراز از چهار راه شهدای ١٥ خرداد شروع و از خیابان لطفعلیخان زند و چهار راه پیروزی به حرم مطهر شاهچراغ (ع) ختم می شود.
مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس همچنین گفت: مسیر سوم راهپیمایی نیمه شعبان در شیراز از خیابان شاهزاده قاسم، خیابان حضرتی به سمت حرم مطهر و مسیر چهارم، خیابان مصدق، لطفعیخان زند، سه راه احمدی به حرم مطهر خواهد بود.
به گفته وی، برپایی ایستگاه صلواتی با توزیع شیرینی و شربت در طول مسیر و برپایی غرفه‌های فرهنگی شامل کتاب و کودک و نوجوان از برنامه‌های جانبی این مراسم است.
9873 / 2027

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال