اینستاگرام پیام امام جمعه شیراز در حمایت از سپاه را حذف کرد

شیراز- ایرنا- شبکه اجتماعی اینستاگرام در همراهی با اقدام آمریکا در قرار دادن سپاه در فهرست سازمان های تروریستی خارجی، پست صفحه آیت الله لطف الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز در حمایت از سپاه را حذف کرد.

به گزارش پنجشنبه ایرنا، این پُست اینستاگرامی، ترکیبی از تصویر حضور آیت الله دژکام در جبهه طی دوران دفاع مقدس و همچنین تصویر حضور امام جمعه شیراز در آیین نمازجمعه با پوشش لباس نظامی سپاه است.
ذیل این پُست اینستاگرامی با هشتگ ' من سپاهی ام' ، فرازی از سخنان آیت الله دژکام در نماز جمعه شیراز آمده است، مبنی بر این که: ' من این لباس مقدس پاسداری را از همان موقع که تحویل گرفتم، هنوز تحویل سپاه نداده ام'.
صفحه رسمی آیت الله دژکام در اینستاگرام به نشانی dezhkam_ir در دسترس عموم قرار دارد.
مسدودسازی حساب کاربری انگلیسی زبان رهبر معظم انقلاب اسلامی و صفحات منسوب به برخی سرداران سپاه پاسداران توسط اینستاگرام و همچنین حذف پست های منتشر شده در حمایت از سپاه، موجی از واکنش ها را در فضای رسانه ای کشور به دنبال داشته است.
برخی رسانه های ایران از این اقدام به عنوان 'شبیخون اینستاگرامی' یاد کردند و نوشتند: این اقدام اینستاگرام قابل پیش‌بینی بود چرا که بارها نشان داده تحت سیطره آمریکا است و منافع آن در اجرای دستورات این کشور است و بر همین اساس می‌توان تصمیم اینستاگرام را دقیقا مطابق با موضع کاخ سفید با جمهوری اسلامی دانست.
از نگاه برخی تحلیلگران، محذورات نبرد حقیقی، آمریکا را به جنگ مجازی با سپاه سوق داده است.
رحمت مهدوی کارشناس مسائل سیاسی پیش از این در گفت و گو با ایرنا گفته بود: اقدام اینستاگرام اهدافی متعدد را دنبال می کند از جمله جلوگیری از فعالیت در فضای مجازی برای دفاع از عملکرد سپاه و مخدوش کردن چهره هایی که در شبکه های اجتماعی محبوبیتی فزاینده می یابند.
مرکز ملی فضای مجازی نیز با انتشار بیانیه ای اقدامات اخیر اینستاگرام در حذف حساب‏ برخی کاربران ایرانی را مصداق نقض حقوق بشر و در تضاد با حقوق ملت‌ها دانست.
در این پپوند، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری با استناد به دیالوگ سریال «گیم آف ترونز» در حساب توئیتر خود نوشت: «‏وقتی دهان یک مرد را می‌بندی، دروغگو بودنش رو ثابت نمی کنی، بلکه فقط به دنیا میگی از چیزی که او ممکنه بگه می ترسی».
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نوزدهم فروردین 98 با انتشار بیانیه ای مطبوعاتی اعلام کرد، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست سازمان های تروریستی قرار می دهد.
در پی این تصمیم آمریکا، جمهوری اسلامی ایران هم در اقدامی متقابل، دولت آمریکا را حامی تروریسم و فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به سنتکام را به عنوان گروه های تروریستی شناسایی کرد.
2027

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال