مدیرهلال احمر فارس:ازدحام،امدادرسانی را مشکل می کند

شیراز- ایرنا- مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان فارس گفت: تنها مشکلی که در حوادث وجود دارد و مبتلابه همه حوادث است، ازدحام است که کار امداد را با مشکل مواجه می‌کند.

حسین درویشی دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اعلام کرد: با توجه به سیل غیرمترقبه و بارندگی های بسیار شدیدی که امروز در شیراز به وقوع پیوست تیم‌های امدادی آمادگی کامل برای کنترل وضعیت موجود را داشتند اما امدادرسانی با مشکلاتی همراه بود.
وی بیان کرد: در لحظه وقوع سیل 8 تیم عملیاتی با تجهیزات کامل به منطقه اعزام شدند و در ادامه تیم های پشتیبان وارد شدند و 12 تیم عملیاتی در این عملیات حاضر هستند.
درویشی ابراز داشت: هم اکنون چندین مدرسه و باشگاه و هتل به صورت هماهنگ وظیفه اسکان را بر عهده دارند و در ادامه نیز تغذیه و برنامه های اسکان اضطراری در راه ماندگان در حال انجام است.
وی گفت: حداقل تعداد 20 خودرو از جمعیت هلال احمر در صحنه است و در حال حاضر با همیاری امدادگران خودروها اجساد و زخمی ها جمع‌ آوری ‌شده است.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر فارس بیان کرد: بارندگی بسیار بیشتری پیش ‌بینی شده و کماکان این آمادگی وجود دارد که هلال احمر پاسخگوی چنین حوادثی باشد.
درویشی عنوان کرد: هلال احمر 100 چادر در سالن های ورزشی برپا کرده و می‌توانیم 100 خانوار 5 نفره را اسکان دهیم.
وی ادامه داد: 200 بسته غذایی برای شرکت نمایشگاه بین المللی فرستاده شده و بسته های 24 ساعته به آنها داده شده و برای مدرسه شاهد 13 نیز 50 بسته مواد غذایی ارسال شده است.
سیل ناگهانی پنجم فروردین 98 در دروازه قرآن شیراز رخ داد که موجب کشته شدن چندین نفر شد.
7375 / 1876

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال