استاندار فارس، مردم را به کمک به هموطنان سیل زده دعوت کرد

شیراز- ایرنا- استاندار فارس با صدور پیامی، از مردم این استان برای پیوستن به پویش امداد رسانی هلال احمر در زمینه کمک به هموطنان سیل زده در استان های گلستان و مازندران دعوت کرد.

به گزارش دریافتی ایرنا از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، در پیام عنایت الله رحیمی آمده است: مردمان سرزمین پارس از همان سلامِ نخستین که به آفرینش می دهند، اذان لطف حضرت باری تعالی را در گوش و مِهر هم میهنان خویش را در دل دارند و این مهربانی را با نهاد پاک و روح زلال خویش پاس می دارند و همیشه در اشک ها و شوق ها شانه به شانه یکدیگر می ایستند.
وی در این پیام افزوده است: اینک در نوروز که آیین آینگی و همدلی است، اینجانب همراه با خانواده بزرگ خویش (مردمان نجیب و سخاوتمند فارس) به پویش هلال احمر این هلال اطمینان بخش می پیوندیم و همه ایرانیان پاک نهاد را به همراهی با این پویش کمک به هم میهنان سیل زده فرا می خوانیم.
براثر وقوع سیل اواخر اسفند 97 (یکشنبه 26 اسفندماه) به 200 روستای مازندران در 12 شهرستان خسارت وارد شد و پنج نفر نیز جان خود را از دست دادند.
با آغاز فعالیت سامانه سرد و بارشی از هفته گذشته بیش از 300 میلی متر باران در گلستان بارید و ارتفاع برف در مناطق کوهستانی استان به 1.5 متر رسید.
بخش زیادی از مناطق شمالی و غربی گلستان اعم از مزارع کشاورزی، راه ها، خانه های شهری و روستایی به زیر آب رفته است.
6122 /1876

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال